Ciekawe informacje

"Wiosna - bądź bezpieczny" wspólnia akcja strażaków i policjantów

Data publikacji 16.04.2019

W niedzielę (14.04.) Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie odbyła kolejna edycja „Otwartej strażnicy”. Wspólne działania strażaków i policjantów mają na celu edukowanie mieszkańców w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Chętne osoby mogły również podzielić się cząstką siebie oddając honorowo krew w krwiobusie, który czekał na dawców.

Odwiedzający siedzibę strażaków mogli zapoznać się ze sprzętem używanym do ratowania ludzi i mienia w tracie pożarów, wypadków komunikacyjnych oraz innych zdarzeń do których wysyłani są strażacy. Policjantki prezentowały sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczania różnego rodzaju imprez masowych.

Ponadto osoby odwiedzające nasze stanowisko mogli usłyszeć rady jak ustrzec się narkotyków i dopalaczy. Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają” prowadzona przez jednostki Policji ma na celu uzmysłowienie młodym ludziom, że warto żyć bez narkotyków i dopalaczy. Jej inicjatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

W ramach kampanii „Na drodze – patrz i słuchaj” policjantki wskazywały właściwe zachowania, żeby bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Policjantkom pomogła młodzież z klasy policyjnej działającej w ZSP w Nietążkowie. Dziewczyny z dużym zaangażowaniem włączyły się w te działania.

Prezentacjom strażaków i policjantów towarzyszyła akcja oddawania krwi. Drogocennym skarbem podzieliło się 28 osób. Dziękujemy za zaangażowanie.

 

Foto: PSP w Kościanie i KPP w Kościanie

  • Zdjęcie stoiska policyjnego z niedzielnej akcji. Na zdjęciu policjantki i dzieci odwiedzające stoisko.
  • Zdjęcie wnętrza krwiobusa. Policjantka oddaje krew.
  • Zdjęcie przedstawia stoisko policyjne w siedzibie PSP w Kościanie. Na zdjęciu jest widoczne dziecko i uczennica klasy policyjnej.
  • Zdjęcie przestawia uczennicę klasy policyjnej i dziecko odwiedzające stoisko policyjne.