Szczególni goście w komendzie - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Szczególni goście w komendzie

Data publikacji 14.03.2019

Wczoraj w murach naszej komendy gościliśmy seniorów z klubu działającego na terenie Kościana. Sala konferencyjna wypełniła się po brzegi. Zapraszając tak zacnych gości, chcieliśmy przybliżyć trochę naszą jednostkę osobom uczęszczającym do klubu. Spotkanie było również okazją do przekazanie garści praktycznych rad z zakresu bezpieczeństwa.

Gości powitał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie mł. insp. Przemysław Mieloch. Komendant podkreślił że bezpieczeństwo mieszkańców jest dla wszystkich policjantów priorytetem i zawsze służymy pomocą  każdej osobie, która się do nas zwróci.

Zazwyczaj profilaktyk spotykał się z seniorami w siedzibach klubów. Tym razem zaprosiliśmy seniorów do odwiedzin w naszej jednostce. 100-lecie Policji jest świetną okazją do przybliżenia naszej formacji mieszkańcom. Seniorzy mieli możliwość sprawdzenia „od kuchni” jak działa nasza jednostka.

Pełniący obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji – asp. sztab. Leszek Gajewski przedstawił dzielnicowych i zachęcał do korzystania z aplikacji na urządzenia mobilne, dzięki którym w łatwy i przystępny sposób można znaleźć informacje o najbliższej jednostce Policji. Moja komenda, bo to o tej aplikacji mowa pozwala szybko znaleźć dane kontaktowe do swojego dzielnicowego. Ponadto omówiono również funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której mieszkańcy mogą zgłaszać problemy jakie dręczą ich małe ojczyzny.

Policjantka zajmująca się profilaktyką omówiła sposoby działania oszustów, którzy wykorzystują metody "na wnuczka", "na policjanta" i wiele innych.  Zagadnienie omówiła popierając je materiałami filmowymi, które bardziej przemawiają do wyobraźni odbiorcy. Mamy nadzieję, że dziki temu spotkaniu przybędzie nam bezpiecznych seniorów, którzy nie pozwolą przestępcy dać się oszukać.

Po takiej dawce informacji przyszedł czas na zwiedzanie komendy. Największym zainteresowaniem cieszył się nasz policyjny areszt. Wczorajsze spotkanie rozpoczęło cykl spotkań z seniorami z terenu powiatu kościańskiego. Już planujemy kolejne wizyty seniorów w naszych murach.

  • Spotkanie z seniorami w KPP w Kościanie
  • Spotkanie z seniorami w KPP w Kościanie - widok sali
  • Spotkanie z seniorami - uczestnicy
  • Spotkanie z seniorami w KPP w Kościanie - dzielnicowi z rewiru w Kościanie
  • Spotkanie z seniorami w KPP w Kościanie - prezentacja Krajowej Mapy Zagrożeń
  • Spotkanie z seniorami w KPP w Kościanie - prezentacja zagrożeń przestępczością