Zima nie zaskoczyła kierowców - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Zima nie zaskoczyła kierowców

Data publikacji 04.01.2019

Wczorajszy poranek z pewnością dał się we znaki wszystkim zmotoryzowanym użytkownikom dróg. Piesi podążający rano do szkół lub pracy również odczuli na własnej skórze pierwsze znaczne opady śniegu w naszym regionie. Mimo ciężkich warunków do jazdy na drogach powiatu odnotowaliśmy tylko jedno zdarzenie drogowe.

Czwartkowy poranek dla wielu kierowców to nerwy, ostrożna jazda i w wielu przypadkach spóźnienie do pracy. Mimo trudnych warunków, kierowcy w większości zdali egzamin z bezpiecznej jazdy i szczęśliwie dotarli do celu. Zdajemy sobie sprawę, że drobne zdarzenia cześć osób załatwiła we własnym zakresie bez informowania o tym policji. Dzięki odpowiedzialnej postawie kierowców, na terenie powiatu kościańskiego nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego.

Jedyne zdarzenie drogowe, które odnotowaliśmy wczoraj zaistniało około godz. 14:30 w Wydorowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Infiniti, 34-letni mężczyzna stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem podczas próby wyprzedzenia innego samochodu. Pojazd wpadł w poślizg i uderzył w barierę ochronną. Kierowca został przewieziony do szpitala w Lesznie na badania. Ponadto okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd mimo, że nie miał prawa jazdy.  Stracił je za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Przez trzy miesiące nie powinien kierować samochodem. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, poinformujemy o tym fakcie właściwego starostę, celem wydania kolejnej decyzji administracyjnej o przedłużeniu zakazu. Pamiętajmy, że kierowca prowadzący pojazd w okresie obowiązywania zakazu traci prawo jazdy na sześć miesięcy. Przez kilka godzin ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony do czasu zakończenia pracy służb.

Wszystkim kierowcom życzmy szerokiej drogi i bezpiecznego dotarcia do celu podróży. Pieszym życzymy odśnieżonych chodników.