Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu

Data publikacji 28.12.2018

Od 21 do 26 grudnia policjanci Ruchu Drogowego prowadzili działania "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach powiatu kościańskiego. Każdego dnia do służby kierowano więcej policjantów drogówki. Przez cały świąteczny weekend nad bezpieczeństwem na drogach czuwało 39 mundurowych.

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu doszło do 13 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 6 kierujących w stanie nietrzeźwości. Osoby te stwarzały zagrożenie dla siebie, a także dla innych uczestników ruchu drogowego. Do tragicznego zdarzenia doszło w Wigilię. W Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący BMW, 25-letni mężczyzna potrącił przechodzącego przez przejście 71-letniego pieszego. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Wieczorem 71-latek zmarł. Ustalamy okoliczności tego tragicznego wypadku.

Przed nami kolejny weekend. Cześć osób wyruszy w drogę, żeby spędzić Sylwestra poza domem. Apelujemy o rozwagę za kierownicą. Warto też odpocząć przed wyruszeniem w drogę po trudach sylwestrowej nocy.