Niebezpieczne sytuacje na drodze - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Niebezpieczne sytuacje na drodze

Data publikacji 05.02.2018

W miniony czwartek i piątek doszło do kilku zdarzeń na drogach powiatu kościańskiego, które spowodowały kilkugodzinne utrudniania w ruchu dla innych uczestników ruchu. Mimo poważnie uszkodzonych samochodów, nikt nie odniósł poważnych obrażeń i skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Apelujemy o ostrożną jazdę.

Dwie niebezpieczne sytuacje miały miejsce w czwartkowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 5. Około godz. 10:20 jeszcze przed obwodnicą Kościana od strony Poznania, kierujący Fordem Transitem, 23-letni mieszkaniec powiatu śremskiego najechał na tył poprzedzającego go Fiata Ducato, którym kierował 45-letni mężczyzna. Kierujący Transitem nie zachował  bezpiecznej odległości od pojazdu, który jechał przed nim. Kierowcy z ogólnymi potłuczeniami zostali przewiezieni na badania do szpitala. Obaj byli trzeźwi. Na czas prowadzenia działań przez Straż Pożarną i Policję, ruch na tym odcinku drogi był utrudniony. Sprawca kolizji został ukarany mnadatem karnym.

Dwie godziny później w Wydorowie, kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą, 37-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego najechał na tył poprzedzającego go zestawu, również prowadzonego przez 37-latka. Po chwili w stojące pojazdy uderzyło Renault, prowadzone przez 38-letniego mieszkańca woj. zachodniopomorskiego. Również w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Utrudnienia na drodze krajowej nr 5 trwały kilka godzin do czasu usunięcia uszkodzonych pojazdów. Zdarzenia zakwalifikowano jako dwie kolizjie. Ich sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Kolejne zdarzenie, które zakończyło się ogólnymi potłuczeniami odnotowaliśmy w piątkowy poranek. Około godziny 9:00 na drodze między Kościanem a Luboszem, kierujący Audi, 38-letni mieszkaniec gm. Kościan, w trakcie wyprzedzania innego pojazdu, stracił panowanie nad prowadzonym samochodem, zjechał do rowu, gdzie pojazd dachował. Kierowca i dwie osoby, które podróżowały z nim, zostały przewiezione do szpitala na badania. W tym przypadku również zakończyło się na ogólnych potłuczeniach. Badanie trzeźwości kierującego wykazało 2 promile alkoholu. Mężczyzna Odpowie na prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji.

Warunki drogowe w ostatnich dniach bywają skrajnie różne. Zachowajmy ostrożność za kierownicą.

Poniżej zdjęcie z piątkowego poranka.