Dzielnicowy bliżej nas - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Dzielnicowy bliżej nas

Data publikacji 26.01.2018

W dobie nowoczesnej komunikacji również nasza formacja proponuje elektroniczne formy kontaktu z policjantem pierwszego kontaktu a także zgłaszanie nurtujących obywateli problemów. " Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" dostępna na internetowych stronach czy aplikacja na urządzenia mobilne "Moja Komenda" na dobre wpisały się w funkcjonowanie Policji. W ramach kontynuacji działań promujących nowe narzędzia, dzielnicowi z powiatu kościańskiego spotykają się z dyrektorami oraz pracownikami szkół i przekazują plakaty informujące o powyższych ułatwieniach.

Dzielnicowy, to tzw. „policjant pierwszego kontaktu”. W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, dzielnicowi docierają do szkół działających na terenie powiatu kościańskiego, gdzie dyrekcji lub administracji szkoły przekazują plakaty informujące o rożnego rodzaju ułatwianiach w kontakcie z funkcjonariuszami. Na plakatach znajdują się również  dane kontaktowe do dzielnicowych z danego rejonu, w którym jest szkoła.

Plakaty zawierają również informację na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Aplikacji Moja Komenda. Są to aplikacje, które mają ułatwić kontakt mieszkańców z Policją.

Aplikacja „Moja Komenda”, to pierwszy mobilny przewodnik po komendach oraz komisariatach Policji przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aplikacja ta ułatwia lokalizowanie jednostek Policji. Dzięki niej można szybko wyszukać najbliższą jednostkę, oraz sprawdzić jak do niej dotrzeć. Aplikacja posiada też możliwość włączenia nawigacji. W aplikacji można również znaleźć numer telefonu komórkowego do dzielnicowego, który opiekuje się rejonem, w którym mieszkamy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to z kolei narzędzie, dzięki któremu każdy mieszkaniec może wskazać informacje o występujących zagrożeniach. Działania te odbywają się za pomocą interaktywnej strony. Następnie Policja weryfikuje sygnały otrzymane od społeczeństwa. Jest to narzędzie, które ułatwia nam współpracę ze społeczeństwem w zakresie wskazywania przez mieszkańców miejsc zagrożonych.