Skradzione rowery odzyskane - czekamy na właścicieli - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Skradzione rowery odzyskane - czekamy na właścicieli

Data publikacji 25.01.2018

Poszukujemy właścicieli dwóch rowerów odzyskanych przez kryminalnych w toku prowadzonego postępowania dotyczącego kradzieży jednośladów na terenie Kościana. Do przestępstw doszło w drugiej połowie 2017r i styczniu tego roku. Sprawca kradzieży został zatrzymany i usłyszał kilka zarzutów kradzieży. Dwa rowery trafiły już do prawowitych właścicieli. Kolejne dwa czekają na swoich właścicieli w komendzie.

We wrześniu i październiku ubiegłego roku otrzymaliśmy kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów na terenie Kościana. W styczniu tego roku kryminalni prowadzili kolejną sprawę dotycząca kradzieży roweru. Zgłaszający dodał, że prawdopodobnie jego jednoślad został wystawiony na jednym z portali aukcyjnych. Gdy funkcjonariusze dotarli do wystawiającego, okazało się, że rower zmienił już właściciela. Sprzedający również nie miał wiedzy, że pojazd, który chciał zbyć pochodził z kradzieży. Kupił go kilka dni wcześniej po okazyjnej cenie. Rower został odzyskany na terenie gm. Śmigiel.

Funkcjonariusze dotarli do złodzieja, który jak się okazało, skradzione wcześniej rowery, sprzedawał po atrakcyjnych cenach napotkanym osobom. Zatrzymany mężczyzna to 32-latek przebywający na terenie Kościana. Przyznał się do kradzieży 4 rowerów na terenie miasta. Mężczyzna był wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Ustalono, że w różnych częściach Kościana ukradł jeszcze co najmniej dwa kolejne rowery, których właścicieli do tej pory nie ustalono.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia nazw dwóch odnalezionych rowerów. Jeden to rower typu górskiego a drugi damski. Osoby, które rozpoznają swój rower zapraszamy do naszej komendy z dokumentami od roweru lub zdjęciami na których znajduje się ich jednoślad. Wskazana jest również wiedza na temat cech roweru.

Szczegółowych informacji udzielają policjanci pod numerami: 65 5116 200 (całodobowo), lub  65 5116 271 (w godz. 7:30-15:30).