Za szybko w trudnych warunkach drogowych - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Za szybko w trudnych warunkach drogowych

Data publikacji 22.01.2018

O dużym szczęściu może mówić 20-letni mieszkaniec Kościana. W niedzielę (21.01) przed godz. 11:00 w miejscowości Sierniki prowadzone przez mężczyznę Seicento wpadło w poślizg, zjechało do przydrożnego rowu i dachowało. W samochodzie znajdowały się 4 osoby.

Osoby podróżujące pojazdem zostały przewiezione karetkami do szpitala. Po badaniach wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali zwolnieni do domu.

Do tej pory o zimie wiedzilismy jedynie z kalendarza. Od ponad tygodnia warunki drogowe uległy pogorszeniu. W ciągu doby sytuacja na drodze może bardzo się zmienić z uwagi na opady atmosferyczne i ujemne temperatury. Wszyscy odzwyczailiśmy się od prowadzenia samochodu w trudnych warunkach drogowych, dlatego też apelujemy o ostrożną jazdę. Kierowca Seicento posiada uprawnienia do kierowania od tygodnia i z pewnością to doświadczenie nie będzie należeć do przyjemnych.

W piątkowy wieczór doszło do podobnego zdarzenia na drodze między miejscowościami Jerka – Nowy Dwór. Kierujący pojazdem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze.  Prowadzony przez 19-letniego mieszkańca gm. Krzywiń, VW Passat, zjechał z drogi i dachował w przydrożnym rowie. Oprócz kierowcy, samochodem podróżowały jeszcze trzy osoby. Do szpitala w Gostyniu przewieziono 14-letnią dziewczynę.