Wspólne kontrole służb pomocowych - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Wspólne kontrole służb pomocowych

Data publikacji 19.12.2017

Temperatura powietrza jest coraz niższa. Zwłaszcza nocne przymrozki są bardzo dokuczliwe dla osób, które nie mają dachu nad głową, bądź nocują w nieogrzewanych pomieszczeniach. Policjanci wspólnie z przedstawicielami innych służb już od kilku tygodni prowadzą wspólne kontrole miejsc, w których przebywają osoby bezdomne.

Co prawda astronomiczna zima nadejdzie dopiero za kilka dni, ale ujemne temperatury towarzyszą nam już od kilku tygodni. Te trudne warunki są szczególnie uciążliwe, a mogą być także niebezpieczne dla osób bezdomnych, dlatego funkcjonariusze z naszej komendy wspólnie z pracowanikami OPS i straznikami miejskimi już od kilku tygodni odwiedzają miejsca, w których przebywają bezdomni. Ujawnionym osobom proponowana jest pomoc. Wskazywane są również noclegownie, które funkcjonują na terenie województwa wielkopolskiego.
Jesli widzimy osobę śpiącą na ławce, przystanku, lub innym miejscu, gdzie moze być zagrożone życie lub zdrowie takiej osoby, powiadamiajmy służby ratunkowe. Nasza postawa może uratować komuś życie.