Turniej dla Patrycji - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Turniej dla Patrycji

Data publikacji 11.12.2017

W sobotę (09.12.) w hali sportowej przy ZSP im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie rozegrano turniej charytatywny piłki nożnej "Piłkarze Dzieciom". Pierwszy raz został on rozegrany w Kościanie. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie dziewczyny chorującej na chłoniaka.

W sportowe szranki stanęło dwanaście drużyn męskich oraz osiem żeńskich. W drużynie gwiazd wystąpili m.in. Adam Skórnicki, byli piłkarze Lecha Poznań – Zbigniew Zakrzewski i Damian Nawrocik czy wokalista Liber.


Po godz. 15.00 rozegrano mecz o superpuchar turnieju pomiędzy drużyną Gwiazd Kobiecej Piłki Nożnej, a reprezentacją Polski Policjantek, które w tym roku wywalczyły tytuł Mistrzyń Świata. Ostatecznie puchar trafił w ręce gwiazd, które pokonały policjantki 3:2. Zwycięzcy nie cieszyli się zbyt długo trofeum, gdyż puchar został również zlicytowany.

W turnieju oprócz drużyny policjantek z Komendy Głównej Policji udział wzięła również drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w której gra policjanka z naszej komendy Zuzanna Piętka. Zuza jest również podporą drużyny z naszej komendy.

Dochód z sobotniej imprezy zostanie przeznaczony na leczenie dziewczyny chorującej na chłoniaka.
Dla widzów zoragnizowano wiele atrakcji. Można było obejrzeć pokaz sztuk walki, występy muzyczne. Najmłodsi mogli przywitać albo zrobić sobie zdjęcie z Pyrkiem - maskotką wielkopolskiej policji. Stoisko prewencyjne zaprezentowali policjanci z naszej komendy.