Niebezpiecznie na przejściu dla pieszych - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Niebezpiecznie na przejściu dla pieszych

Data publikacji 28.11.2017

O tym, że działania na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego są bardzo potrzebne przekonujemy się każdego dnia podczas patrolowania ulic. Przekonał się o tym również mieszkaniec gm. Kościan. Mężczyzna ominął radiowóz, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, żeby przepuścić osobę przechodzącą przez jezdnię. To nie koniec jego przewinień.

Wczoraj (27.11.) na terenie Kościana, policjant ze strażnikiem miejskim pełnili wspólną służbę oznakowanym pojazdem Straży Miejskiej w ramach działań na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zatrzymali się przed przejściem dla pieszych na Al. Kościuszki, żeby przepuścić osobę przechodzącą na drugą stronę ulicy. Gdy osoba przechodziła przez przejście, drugim pasem przemknęło Renault, prowadzone przez mieszkańca gm. Kościan. Na szczęście osoba przechodząca cała i zdrowa dotarła na druga stronę ulicy.

Mundurowali udali się za sprawcą wykroczenia. Jak się okazało po zatrzymaniu, mężczyzna, który nie przepuścił pieszego nie posiadał również uprawnień do kierowania. Jego budżet został uszczuplony mandatami o łącznej wysokości 850zł za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Tego dnia funkcjonariusze ukarali 22 kierujących pojazdami oraz 10 pieszych za wykroczenia w ruchu drogowym. Niechlubnym rekordzistą wczorajszej akcji został wyżej opisany mężczyzna.