Dostarczał kosmetyki a kradł inny asortyment - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Dostarczał kosmetyki a kradł inny asortyment

Data publikacji 14.11.2017

Za kradzież mienia o łącznej wartości ponad 1700zł odpowie 39-letni mieszkaniec Poznania zatrzymany w miniony piątek przez naszych kryminalnych. Dostarczając towar do obiektu handlowego, z półek na zapleczu zabierał inny asortyment.

Dostawca kosmetyków do jednego z obiektów handlowych działających na terenie Śmigla postanowił poratować swój budżet. Zostawiając towar na zapleczu, z półki zabierał inne przedmioty oferowane w sprzedaży. Podczas kradzieży wykorzystywał nieuwagę i zaufanie personelu tego obiektu. Skradzione rzeczy oferował później do sprzedania po okazyjnej cenie na jednym z portali aukcyjnych.

Funkcjonariusze ustalili, że do kradzieży dochodziło kilkakrotnie. Towar zaczął znikać z półek magazynowych już w lipcu. Obsługa sklepu początkowo nie zauważyła nieprawidłowości. Po jakimś czasie z magazynu zginęły kolejne przedmioty. Ostatniej kradzieży dostawca dokonał pod koniec października. Policjanci zatrzymali 39-latka, gdy przyjechał z dostawą towaru do sklepu.

Tego samego dnia usłyszał zarzuty kradzieży. Z półki magazynowej złodziej wyniósł towar o łącznej wartości ponad 1700zł. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych zarzutów. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.