Potrzebował pieniędzy, więc napadł na sklep - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Potrzebował pieniędzy, więc napadł na sklep

Data publikacji 27.09.2017

W poniedziałek (25.09.) funkcjonariusze z naszej komendy zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Śmigiel, który w minioną sobotę w sklepie spożywczym w Śmiglu grożąc niebezpiecznym narzędziem zażądał od obsługi sklepu wydania pieniędzy z kasy. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Kościanie aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

W sobotę ok. godz. 19:10 do sklepu spożywczego na terenie Śmigla wszedł zamaskowany mężczyzna, który po chwili wyciągnął przedmiot przypominający nóż. Grożąc sprzedawczyni zażądał, żeby kobieta dała mu pieniądze znajdujące się w kasie sklepu. Ekspedientka wykonała polecenie napastnika. Po otrzymaniu gotówki sprawca uciekł w nieznanym kierunku. Jego łupem padły pieniądze w kwocie 400zł.

Funkcjonariusze przez wiele godzin analizowani zebrany materiał w postaci przesłuchań świadków, nagrań z monitoringu, spostrzeżeń mieszkańców. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek. Następnego dnia usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Wyjaśniał, że zdobyte pieniądze chciał przeznaczyć na własne potrzeby, gdyż nie ma stałego źródła dochodu.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Kościanie aresztował 21-latka na trzy miesiące. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności trwającą co najmniej 3 lata.