Nie zatrzymał się do kontroli – odpowie przed sądem - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Nie zatrzymał się do kontroli – odpowie przed sądem

Data publikacji 25.08.2017

Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który wczoraj nie zatrzymał się do kontroli drogowej policjantom ruchu drogowego, którzy podczas patrolu zauważyli motocyklistę bez kasku i próbowali zatrzymać sprawcę wykroczenia. Podejmując ucieczkę popełnił przestępstwo.

Wczoraj (24.08) ok. godz. 16:35 patrol ruchu drogowego podczas przemieszczania się drogą między miejscowościami Darnowo – Wyskoć, zauważył mężczyznę jadącego motocyklem MZ bez obowiązkowego kasku ochronnego. Funkcjonariusze włączyli sygnały, żeby zatrzymać motocykl, jednak ten przyspieszył. Po krótkim pościgu patrol zatrzymał 24-letniego mieszkańca gm. Kościan, który podjął próbę ucieczki.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej policjantom dającym sygnały z jadącego radiowozu. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Przypominamy, że po nowelizacji przepisów osoba, która nie zatrzyma się do kontroli drogowej wydawanej za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych popełnia przestępstwo.  

Dodatkowo mieszkaniec gm. Kościan odpowie za liczne wykroczenia ujawnione podczas kontroli; motocykl nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał polisy OC, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania takim pojazdem, oraz za jazdę motocyklem bez wymaganego kasku ochronnego – co początkowo było powodem podjęcia interwencji przez policjantów.

Mężczyzna został już przesłuchany i przyznał się do popełnienia przestępstwa.