Podsumowanie weekendu na drogach powiatu - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Zakończył się sierpniowy długi weekend. Od 11 do 15 sierpnia na drogach powiatu kościańskiego doszło do trzech wypadków, w których pięć osób zostało rannych.

Przez cały weekend odnotowaliśmy również sześć kolizji drogowych. Nad bezpieczeństwem użytkowników dróg czuwało 44 policjantów ruchu drogowego, których wsparli funkcjonariusze prewencji i kryminalni.

Mimo ostrzeżeń, kilka osób zdecydowało się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Zatrzymaliśmy trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie kierującego) oraz dwóch będących w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu).

Cieszymy się, że użytkownicy dróg nie tolerują nietrzeźwych kierowców na drogach i zgłaszają nam sytuacje, w których istnieje podejrzenie, że kierowca może prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. W piątek 11 sierpnia otrzymaliśmy zgłoszenie od zaniepokojonego kierowcy, który zauważył, że jadący przed nim Opel Vectra jedzie całą szerokością drogi i kierująca nim osoba jest prawdopodobnie pijana. Zgłaszający cały czas jechał za podejrzanym pojazdem. Wysłany na miejsce patrol zatrzymał 46-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny, co potwierdziło przypuszczenia dzwoniącego na policję świadka. Dzięki postawie zgłaszającego wyeliminowany został nietrzeźwy kierowca zagrażający innym uzytkownikom dróg. Nie bójmy się zgłaszać podobnych sytuacji. U ubiegłym tygodniu, równieiż dzięki reakcji świadków, zatrzymano nietrzeźwego motocyklistę.