Pomogli bezpiecznie dojechać do szpitala - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Pomogli bezpiecznie dojechać do szpitala

Policjanci z naszej drogówki pomogli dotrzeć do szpitala 27-letniej kobiecie, która miała problemy z oddychaniem i traciła przytomność. Na sygnałach przeprowadzili samochód, wiozący potrzebującą pomocy do szpitala w Kościanie.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 12:30. Patrol ruchu drogowego pełnił służbę, czuwając na bezpieczeństwem kierowców na drodze krajowej nr 5 w Glińsku. W pewnym momencie obok radiowozu zatrzymał się inny pojazd. Mężczyzna, kierujący tym samochodem poprosił funkcjonariuszy o pomoc w dotarciu do szpitala w Kościanie. Policjantom powiedział, że dziewczyna z którą jechał miała problemy z oddychaniem i straciła już kilka razy przytomność. Nasi koledzy natychmiast podjęli decyzję o pomocy w dojeździe do szpitala.

Funkcjonariusze na uprzywilejowanych sygnałach eskortowali samochód z potrzebującą pomocy. Miejscowość, gdzie zatrzymał się kierowca z prośbą o pomoc, od szpitala dzieliło 10 kilometrów. Po dotarciu na miejsce, kobietę przekazano pod opiekę personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.