Ciekawe informacje

Bezpieczne prace polowe – akcja profilaktyczna na targowisku w Śmiglu

W środę policjanci z Posterunku Policji w Śmiglu wraz z profilaktykiem przeprowadzili akcję „Bezpieczne prace polowe” na targowisku w Śmiglu.

Okres letni to czas wytężonej pracy dla rolników. W trosce o bezpieczeństwo podczas prac polowych policjantka zajmująca się profilaktyką wspólnie z dzielnicowym z Posterunku Policji w Śmiglu przeprowadzili działania na śmigielskim targowisku, mające na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwie.

W każdą środę plac targowy jest wypełniony po brzegi straganami i kupującymi z rożnych zakątków powiatu. Często też odwiedzają to miejsce kupujący z sąsiednich powiatów. Zarówno kupującym jak i sprzedającym zwracano szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas wykonywania prac polowych. Policjanci prosili o zachowanie zasad bezpieczeństwa w trakcie wykonywania prac w gospodarstwie. Rozdawano również materiały profilaktyczne. Uczulali też, żeby zachować ostrożność i rozwagę w angażowaniu dzieci do pomocy w pracach polowych, zwłaszcza przy obsłudze maszyn rolniczych. Seniorów przestrzegano przed wychodzeniem z domów w upały