„Kręci mnie bezpieczeństwo…” - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

„Kręci mnie bezpieczeństwo…”

Minęła połowa wakacji. Każdy czeka na upragniony urlop. Dzieci odpoczywają od obowiązków szkolnych. Dla służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa to okres wytężonej pracy, żeby wszyscy letnicy mogli bezpiecznie wypocząć i wrócić do swoich domów.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…” dzielnicowi i profilaktycy spotykają się z uczestnikami obozów, kolonii, a także grupami dzieci i młodzieży, którzy spędzają wolny czas w miejscowościach wypoczynkowych na terenie powiatu kościańskiego. Podczas spotkań przekazują materiały profilaktyczne, informują i przypominają o zasadach bezpieczeństwa. To tez okazja do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym przez służby podczas codziennej pracy.

W trosce o bezpieczeństwo przy współpracy z Państwową Strażą Pożarną oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym policjanci nie tylko kontrolują kąpieliska, ale promują kwestie związane z bezpieczeństwem nad wodą. Przekazują materiały profilaktyczne, rozmawiają z osobami wypoczywającymi nad wodą i apelują o ostrożność i rozwagę w trakcie kąpieli. Policjantów można spotkać na akwaenach wodnych podczas wspólnej służby ze Strażą Pożarną i WOPR-em.

Policjanci zwracają także uwagę na bezpieczeństwo podczas wykonywania prac polowych. Temat ten poruszany jest z mieszkańcami wsi, właścicielami gospodarstw, a także pracownikami wykonującymi prace w gospodarstwach. W tej kwestii poza rozmowami również rozdawane są materiały profilaktyczne.