Bezpieczne prace polowe - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Bezpieczne prace polowe

Prace w rolnictwie to ciężkie i niejednokrotnie niebezpieczne zajęcia. W gospodarstwie używa się specjalistycznych narzędzi i maszyn, które nie zawsze są sprawne technicznie. Często obsługują je osoby nieprzygotowane. W okresie wakacji w pracach polowych często pomagają dzieci. By przestrzec przed zagrożeniami kościańscy policjanci przeprowadzają akcje profilaktyczne.

W okresie letnich wakacji notowany jest wzrost liczby wypadków w gospodarstwach rolnych. W związku z tym kościańscy policjanci przeprowadzają działania, mające na celu uświadomienie o czyhających zagrożeniach. W akcję włączają się dzielnicowi oraz profilaktyk. Organizowane są spotkania ze społeczeństwem. Policjanci docierają także do indywidualnych rolników, którzy w danej chwili wykonują prace na polu. Przeprowadzane są wówczas rozmowy, a także rozdawane są materiały profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa na wsi. Przede wszystkim podczas wykonywania prac polowych.

Pamiętajmy, iż przestrzegając zasad bezpieczeństwa i higieny pracy chronimy nie tylko swoje życie i zdrowie, ale uczymy tych zasad własne dzieci, które nie zawsze potrafią ocenić zagrożenie, a także przewidzieć skutki nieprzemyślanych poczynań.