Kolejne działania „Prędkość”- podsumowanie - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Kolejne działania „Prędkość”- podsumowanie

W dniach 14-16 lipca kościańscy policjanci wzięli udział w krajowych działaniach „Prędkość”. Celem mundurowych było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez wyeliminowanie z ruchu kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Analiza bezpieczeństwa w ruchu drogowym wskazuje, iż do najtragiczniejszych wypadków na drogach w okresie wakacyjnym dochodzi podczas weekendów, a ich główną przyczyną jest nadmierna prędkość pojazdów.

Na terenie powiatu kościańskiego w działaniach wzięło udział 23 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali 143 pojazdy. Ujawniono 93 przypadki przekroczeń prędkości. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi.

Policjanci podczas kontroli sprawdzali również stan techniczny pojazdów (zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych) oraz trzeźwość kierowców. Zwracano uwagę na inne czynniki  mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w trakcie działań dodatkowo za inne wykroczenia ukarano 21 kierowców.

W trakcie tych działań na terenie powiatu doszło do dwóch zdarzeń drogowych.

W dniu 14.07.2017r. około godz. 17.00 w Kościanie na ul. Poznańskiej doszło do kolizji pojazdu m-ki Honda CRV oraz pojazdu ciężarowego m-ki Mercedesa. Sprawca kolizji został ukarany MKK.

W dniu 15.07.2017r. w Przysiece Polskiej, ul. Bruszczewska doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem m-ki VW Passat, 21-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego jechał jako trzeci w ciągu pojazdów w kierunku Bruszczewa. W momencie wykonywania manewru wyprzedzania, kierowca jednego z pojazdów również rozpoczął ten manewr. W celu uniknięcia kontaktu z drugim pojazdem, kierujący zjechał maksymalnie do lewej krawędzi jezdni, zahaczył o barierę ochronną i dachował. 21-latek doznał ogólnych potłuczeń ciała.