Zatrzymane prawo jazdy. - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Zatrzymane prawo jazdy.

19- latkowi zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie kolizji drogowej i nieudzielenie pomocy ofierze zdarzenia drogowego.

1 lipca br. około godz. 21.00 w Kościanie na ul. Gostyńskiej kierujący pojazdem m-ki Seat Toledo nie dostosował prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze. Chcąc uniknąć zdarzenia z poprzedzającym go pojazdem, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić przechodzących ominął pojazd z lewej strony. W trakcie tego manewru potrącił kobietę przechodzącą przez przejście, która na szczęcie doznała niegroźnych obrażeń. Po zdarzeniu kierujący nie zatrzymał się by udzielić pomocy poszkodowanej.

Dopiero w toku prowadzonego postępowania zaangażowanie i dociekliwość policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kościanie doprowadziły do ustalenia sprawcy zdarzenia. Sprawcą okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawa trafiła do sądu.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że zwiększona prędkość wydłuża drogę hamowania i często jest przyczyną zdarzeń drogowych.

Policjanci kościańskiej drogówki każdego dnia prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa. Jednak wiele zależy od nas samych - uczestników ruchu drogowego.