Zatrzymali sprawcę i odzyskali skradzione rzeczy - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Zatrzymali sprawcę i odzyskali skradzione rzeczy

Policjanci odzyskali wózek dziecięcy i rower trekkingowy, które zostały skradzione w ubiegłym tygodniu na terenie Kościana. Zatrzymano również sprawcę kradzieży, którym okazał się 30-letni mężczyzna ostatnio przebywający na terenie gm. Kościan.

O kradzieży wózka dziecięcego policjanci zostali powiadomieni w minioną środę (07.06). Sprawca dokonał kradzieży dziecięcego wózka z klatki schodowej jednego z mieszkań na terenie Kościana. Właścicielka wyceniła wartość strat na kwotę 1300zł.

Jak się okazało, złodziej tego samego dnia w innej części Kościana również z klatki schodowej w bloku ukradł rower trekkingowy na szkodę mieszkańca Kościana. W tym przypadku właściciel wycenił wartość strat na kwotę 1000zł.

Spostrzegawczość dzielnicowego doprowadziła funkcjonariuszy do jednej z podkościańskich miejscowości, gdzie ostatnio przebywa 30-latek. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia po dokonaniu kradzieży a skradzione mienie odzyskano. Przedmioty już wróciły do prawowitych właścicieli.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.