Sprawca uszkodzenia samochodu zatrzymany - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Sprawca uszkodzenia samochodu zatrzymany

Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 52-letniemu mieszkańcowi powiatu kościańskiego, który tydzień temu, w trakcie meczu piłki nożnej kościańskiej drużyny uszkodził samochód sędziego. Sprawca został zatrzymany chwilę po zakończeniu meczu.

Bardzo emocjonujący przebieg miał ubiegłotygodniowy mecz piłki nożnej kościańskiej Obry. O skali emocji przekonał się mężczyzna sędziujący spotkanie. Prawdopodobnie niezadowolenie z pracy sędziego było powodem wyładowania emocji na samochodzie, którym przyjechał. Pod koniec drugiej połowy, jeden z kibiców wyszedł z zajmowanego miejsca na trybunach i uszkodził zaparkowanego na parkingu Nissana rysując ostrym narzędziem po elementach karoserii.

Sprawca uszkodzenia został zatrzymany w rejonie stadionu chwilę po meczu. Do ujawnienia i zatrzymania sprawy przyczyniły się osoby, które zauważyły, że ktoś niszczy karoserię samochodu zaparkowanego na parkingu i zgłosiły ten fakt policjantom, którzy przeprowadzali inną interwencję w tym miejscu. Wartość strat powstałych w wyniku działania sprawcy właściciel pojazdu wycenił na kwotę 5000zł.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Następnego dnia po wytrzeźwieniu w Pomieszczeniach Dla Osób Zatrzymanych usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do zarzuconego mu czynu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.