Kierowco uważaj na drodze! - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Kierowco uważaj na drodze!

Wczoraj na terenie powiatu kościańskiego doszło do czterech zdarzeń drogowych, w których jedna osoba odniosła obrażenia. Apelujemy o ostrożność i skupienie za kierownicą.

Do pierwszej kolizji doszło już po godz. 7 rano w Kościanie na ul. Gostyńskiej. Kierująca Renault Megane, 48-letnia mieszkanka gm. Śmigiel podczas cofania swoim samochodem uderzyła w zaparkowanego VW Passata. Kierująca została ukarana mandatem karnym.

Kolejne zgłoszenie otrzymaliśmy ok. godz. 9:20. W Kościanie na ul. Poznańskiej, kierujący Oplem Corsą, 78-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, w trakcie wyprzedzania innego pojazdu doprowadził do kolizji z Mercedesem Sprinterem, prowadzonym przez 56-letniego mieszkańca Poznania. Sprawca kolizji również w tym przypadku został ukarany mandatem karnym.

Ok godz. 14:00 dyżurny odebrał informację o kolejnym zdarzeniu drogowym przy wyjeździe z miejscowości Rąbiń. Na miejscu policjanci ustalili, ze kierujący motorowerem Romet, 59-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, w trakcie wyprzedzania rowerzysty, stracił panowanie nad motorowerem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna z urazem ręki został przewieziony do szpitala. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu motorowerzysty.

Około godz. 14:20 w rejonie ronda na ul. Gostyńskiej kierująca Daewoo Matizem, 49-letnia mieszkanka gm. Kościan, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Opla prowadzonego przez 24-letniego mieszkańca powiatu wschowskiego. Również w tym przypadku kolizja zakończyła się mandatem dla sprawcy zdarzenia.

Idealne wręcz warunki do jazdy nie zawsze sprzyjają skupieniu za kierownicą. Apelujemy o ostrożną jazdę.