Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu

Na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania 19-letni mieszkaniec gm. Kościan, który w terenie zabudowanym jadąc motocyklem, przekroczył prędkość o 81km/h. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj na ul. Gostyńskiej w Kościanie. Poniżej podajemy więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa na drogach powiatu.

W kwestii przekroczenia prędkości 19-latek był niechlubnym rekordzistą świątecznego weekendu.

Od piątku trwały działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach powiatu kościańskiego. Również tego dnia przeprowadzono działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ich efekt to 41 kierujących pojazdami ukaranych mandatami karnymi za popełnione wykroczenia. Funkcjonariusze ukarali również 17 pieszych, oraz 3 rowerzystów.

Ponadto przez cały świąteczny weekend na drogach powiatu doszło do jednego wypadku, w którym obrażeń doznał 82-letni mieszkaniec gm. Krzywiń przechodzący przez jednię.

Odnotowaliśmy również trzy zdarzenia drogowe, zakwalifikowane jako kolizje. Przez cały weekend funkcjonariusze zatrzymali jednego kierującego, który wsiadł za kierownicę swojego BMW, będąc w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu mieszkańca gm. Kościan.

Nad bezpieczeństwem osób przemierzających drogi powiatu kościańskiego przez ten czas pracowało łącznie 33 funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz 17 z innych pionów.