Sprawcy zniszczenia nagrobków zatrzymani - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Sprawcy zniszczenia nagrobków zatrzymani

Kryminalni z Kościana wspólnie z policjantami z Posterunku Policji w Krzywiniu ustalili i zatrzymali dwóch sprawców uszkodzenia nagrobków na cmentarzu w Krzywiniu. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 kwietnia tego roku. Zgłoszenie o uszkodzeniu trzech pomników policjanci otrzymali dzień po zdarzeniu. Wspólnie działania naszych kryminalnych i funkcjonariuszy z Krzywinia doprowadziły do zatrzymania dwóch 19-latków. Według ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy w nocy weszli na cmentarz, gdzie uszkodzili trzy nagrobki, odrywając i kopiąc płyty nagrobne. Ponadto porozrzucali znicze znajdujące się na grobach.

Mężczyźni zostali zatrzymani kilka dni po zdarzeniu. Usłyszeli zarzuty znieważenia miejsca spoczynku zmarłego, przyznali się do popełnienia tego czynu.  Za przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Zatrzymani nie potrafili wyjaśnić przyczyn swojego postępowania. Na swoje wytłumaczenie podali, że w wieczór przed zniszczeniem grobów wypili trochę alkoholu.

To nie koniec konfliktów z prawem jednego ze sprawców. W połowie marca na Rynku w Krzywiniu, wdrapał się na stojącą tam figurkę Św. Wawrzyńca, oderwał od niej głowę i zrzucił na ziemię powodując, że uległa zniszczeniu. Również za to przestępstwo usłyszał już policyjne zarzuty.