Sezon motocyklowy rozpoczęty - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Sezon motocyklowy rozpoczęty

Ciepła aura sprawiła, że właściciele motocykli tłumnie wyjechali na drogi swoimi jednośladami. Zwłaszcza w miniony weekend można było zauważyć więcej motocykli na drogach. Kierujący samochodami i motocyklami muszą przyzwyczaić się do wspólnej obecności na drodze. Również policjanci drogówki rozpoczęli pełnić służby na motocyklach w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ubiegłym roku na drogach Wielkopolski doszło do 163 wypadków z udziałem motocyklistów, w których aż 14 osób poniosło śmierć, a 141 zostało rannych. Odnotowano również 424 kolizje, w których uczestniczyli motocykliści.

Wczoraj na terenie naszego powiatu doszło do pierwszego zdarzenia drogowego w tym roku, w którym uczestniczył motocykl. Jadący motocyklem, 59-letni mieszkaniec gm. Kościan, na drodze między Gryżyną a Nowym Dębcem stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie motocyklem i przewrócił się. Kierujący pojazdem oraz podróżująca z nim pasażerka zostali przewiezieni do kościańskiego szpitala z ogólnymi potłuczeniami.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze. Policjanci ruchu drogowego będą strzec bezpieczeństwa na drogach korzystając podczas służby z motocykli będących na stanie naszej jednostki.