Przejażdżka bez uprawnień zakończona na latarni - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Przejażdżka bez uprawnień zakończona na latarni

Nawet do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień do kierowania. W piątek 3 marca 2017r. około godz. 19:30 policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Zamościa, który przyjechał do Kościana z sąsiedniego powiatu bez prawa jazdy. Dodatkowo, pożyczone BMW zakończyło podróż na latarni za Kościańskim Ośrodkiem Kultury.

Dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu na placu za Kościańskim Ośrodkiem Kultury.  Według zgłoszenia na placu stał uszkodzony samochód, który prawdopodobnie uderzył w jedną z latarni.

Na miejscu policjanci ustalili, że 23-latek chwilę przez zdarzeniem jeździł po terenie parkingu za KOK i gdy jeden z wykonywanych manewrów nie wyszedł, samochód przewrócił się na latarnię. Uszkodzeniu uległ pojazd i latarnia. Podczas ustalania okoliczności zdarzenia okazało się, że młody mężczyzna przyjechał tego dnia z terenu sąsiedniego powiatu bez prawa jazdy. Jego uprawnienia do kierowania zostały cofnięte przez uprawniony organ w lutym 2017r.  

Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Za przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawiania wolności do lat 2.  Za uszkodzenie latarni będzie odpowiadać na podstawie odrębnych przepisów.