Dzielnicowy bliżej nas - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Dzielnicowy bliżej nas

W MSWiA powstał program „Dzielnicowy bliżej nas”, którego celem jest wzmocnienie roli dzielnicowego w społeczności lokalnej. Twórcom programu zależy również na tym, żeby policjanci byli bliżej obywateli, żeby znali ich problemy i mieli lepsze rozeznanie dotyczące zagrożeń w swoim rejonie służbowym.

Bardzo istotną kwestią jest łatwość kontaktu mieszkańca ze swoim dzielnicowym.  Zależy nam, żeby dzielnicowy był blisko obywatela. Każda osoba, która nawiązać kontakt z dzielnicowym, ma do dyspozycji kilka możliwości. Na internetowej stronie KPP w Kościanie w zakładce Informacje, w podzakładce Dzielnicowi można znaleźć informacje o każdym dzielnicowym pracującym w naszej komendzie. Zamieszczono tam informacje o rejonie służbowym oraz telefon kontaktowy do dzielnicowego. Przypominamy, że telefon komórkowy dzielnicowego jest włączony wtedy, gdy jest on w służbie.  Gdy funkcjonariusza nie ma obecnie w pracy, połączenie zostanie przekierowane do dyżurnego naszej jednostki, który może udzielić zainteresowanej osobie informacji, kiedy można kontaktować się bezpośrednio ze swoim dzielnicowym.

Dodatkowo uruchomiona została uruchomiona aplikacja na urządzenia mobilne „Moja Komenda”, która umożliwia znalezienie danych kontaktowych do najbliższej jednostki Policji. Można tam również znaleźć informacje o swoim dzielnicowym, łącznie z danymi kontaktowymi do funkcjonariusza.