Zatrzymani włamywacze - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Zatrzymani włamywacze

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dwukrotnie włamali się do domu jednorodzinnego na terenie gm. Kościan. Wszyscy usłyszeli już policyjne zarzuty.

Na przełomie stycznia i lutego nieznani sprawcy włamali się do domu jednorodzinnego na terenie gm Kościan. W domu chwilowo nikt nie mieszkał, gdyż osoba tam zameldowana, na okres zimowy przeniosła się do rodziny mieszkającej w innej miejscowości. Sytuację wykorzystali trzej mężczyźni, którzy włamali się do domu jednorodzinnego.

Jak ustalili policjanci, sprawcy do domu włamali się dwukrotnie. W pierwszym udział wzięło dwóch mężczyzn. Byli to 46-letni mieszkaniec Kościana oraz 40-letni mieszkaniec gm. Kościan. Z pomieszczeń mieszkalnych mężczyźni zabrali sprzęt RTV i AGD, biżuterię, nie pogardzili również zawartością zamrażarki która pracowała w jednym z pomieszczeń.

Ponieważ pierwsza przestępcza wizyta się udała, mężczyźni postanowili kolejny raz spróbować swoich sił kilka dni później. Tym razem do dwóch mieszkańców powiatu kościańskiego, dołączył 43-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, ostatnio przebywający na terenie naszego powiatu. Mężczyźni kolejny raz sprawdzili pomieszczenia mieszkalne w poszukiwaniu przestępczych łupów.

Łączna wartość strat powstałych w wyniku działania sprawców wyniosła ponad 2000zł.

Dwóch mężczyzn zatrzymano 16 lutego 2017r., trzeciego zatrzymano kilka dni później. Wszyscy usłyszeli już policyjne zarzuty. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów.

Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.