Jedź tak, żeby dojechać - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Jedź tak, żeby dojechać

W miniony weekend odnotowaliśmy kilka zdarzeń na drogach powiatu kościańskiego. Warunki pogodowe za oknem nie sprzyjają mocniejszemu naciśnięciu pedału gazu. Czasami warto dojechać na miejsce kilka minut później, niż nie dojechać wcale.

Nocne przymrozki, poranne mgły powodują, że nawierzchnia dróg po których się przemieszczamy nie jest tak przyczepna jak w letnie dni. Nawet najdrobniejszy błąd za kierownicą może skończyć się bliższym spotkaniem ze zderzakiem innego pojazdu lub w przydrożnym rowie. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i przewidywanie sytuacji na drodze. Pamiętajmy, że za kierownicą obowiązuje zasada ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu. Nasza ostrożność może uchronić nas i innych użytkowników dróg przed niebezpiecznymi zdarzeniami. Może warto wyruszyć w drogę kilka minut wcześniej i spokojnie dojechać do celu, niż śpieszyć się na ostatnią chwilę. Naszym sprzymierzeńcem nie będzie również roztargnienie i pośpiech związane z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. Podróżujmy tak, żeby każdy z nas mógł w wigilijny wieczór cały i zdrowy usiąść przy wigilijnym stole.

Zaledwie od piątkowego popołudnia do dzisiejszego poranka na drogach powiatu odnotowaliśmy osiem kolizji drogowych oraz jeden wypadek w którym ranna została jedna osoba. 

 

Policjanci WRD z naszej jednostki w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom dróg prowadzą wspólne działania  z funkcjonariuszami z innych jednostek. W piątkowe popołudnie kolegów z ruchu drogowego wspomagali policjanci z Oddziałów Prewencji KWP w Poznaniu. Na drogi powiatu wyjechały łączone patrole złożone z miejscowych i przyjezdnych funkcjonariuszy. Podczas popołudniowych działań policjanci nałożyli 55 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym. Planujemy już kolejne wspólne działania.