Od przedszkola do seniora. Strażacy i policjanci zapraszają - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Od przedszkola do seniora. Strażacy i policjanci zapraszają

W sobotę 21 stycznia Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji w Kościanie oraz Fundacja „Votum” organizują akcję „Od przedszkola do seniora”. Data nie jest przypadkowa, bo przecież to „Dzień Babci” i w szczególny sposób organizatorzy zapraszają Seniorów z Wnukami.

Oprócz sprzętu i wyposażenia obu formacji  Goście będą mogli poznać to co funkcjonariusze robią podczas codziennej służby. Strażacy duży  nacisk chcą położyć na zagrożenia  z jakimi możemy się spotkać o tej porze roku. W ramach akcji „Czad i ogień – obudź czujność” specjalny blok dedykowany będzie zabezpieczeniu domów i mieszkań przed pożarem i tlenkiem węgla. Szczęśliwcy będą mogli wygrać czujki tlenku węgla ufundowane przez kościańskie Starostwo Powiatowe. Strażacy będą także edukować o tym, jak niebezpieczne jest korzystanie ze ślizgawki na rzece, stawie czy jeziorze i jak należy się zachować jeśli pod kimś załamie się lód. Policjanci pokażą swój sprzęt - radiowóz, broń, a także umundurowanie. Najmłodsi będą mogli spotkać się z sierż. „Pyrkiem”. Nie zabraknie też dobrych rad jak ustrzec się przed czyhającymi zagrożeniami. Rozdawane będą upominki- odblaski i broszurki dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej zasponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie.
 
Cała akcja ma także inny wymiar. Chętni  będą także mogli poczuć się ratownikami…oddając krew. Przed strażnicą zaparkuje krwiobus Poznańskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Każdy chętny  w ten właśnie sposób będzie mógł wesprzeć tych, którym Strażacy i Policjanci dedykują całą akcję. Nie zapominajmy, że ten gest może komuś uratować życie!

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Kościanie na ul. Bączkowskiego 5a,  w sobotę 21 stycznia, od godz. 9.00 do 15.00. Mamy nadzieję, że nasza oferta zainteresuje  wszystkich „Od przedszkola do seniora”!