Ku przestrodze - uważaj na ścieżce - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Ku przestrodze - uważaj na ścieżce

Wiele razy informowaliśmy o zasadach prawidłowego korzystania ze ścieżek rowerowych. Artykuły dotyczące właściwego poruszania się ukazywały się również w lokalnych gazetach. Przypominamy, że rowerzyści powinni stosować się do znaków i sygnałów drogowych. Boleśnie się o tym przekonały dwie mieszkanki Kościana które zderzyły się na ścieżce rowerowej 8 grudnia 2016r.

Jadąca prawidłowo ścieżką rowerową ul. Surzyńskiego w Kościanie od strony ronda Solidarności 56-letnia kobieta została uderzona przez jadącą z przeciwnego kierunku, ścieżką pod prąd, 18-letnią mieszkankę Kościana. Zdarzenie zostało zakwalifikowane przez funkcjonariuszy będących na miejscu jako kolizja ponieważ obrażeń ciała doznała tylko osoba, która doprowadziła do zderzenia rowerzystek. 

Nie jest to odosobniony przypadek, dlatego też pamiętajmy żeby przestrzegać przepisów i stosować się do znaków drogowych regulujących zasady poruszania po ścieżkach. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu. Uwaga i ostrożność może zaoszczędzić wiele nerwów a czasami i uchronić nasze zdrowie.