Konkursy, inicjatywy

Eliminacje turnieju bezpieczeństwa dla szkół podstawowych i gimnazjalnych rozstrzygnięte

Za nami eliminacje powiatowe do Finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Jak w poprzednich latach konkursowa rywalizacja była bardzo zacięta.

Turniej ponownie odbył się w gościnnych murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie. Uczestnicy zmagali się w konkurencji teoretycznej, gdzie rozwiązywano testy z wiedzy ogólnej. Natomiast w praktyce uczestnicy pokonywali tor przeszkód na rowerze. Pod okiem kolegów z Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie wykazywali się wiedzą z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zwycięzcy ze szkół podstawowych:

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Głuchowie w składzie: Agnieszka Buchert, Olga Golak, Marek Kubicki oraz Igor Ratajczak.

II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Bronikowie w składzie: Maria Samol, Dorota Strauchmann, Mikołaj Frąckowiak oraz Patryk Kowalaszek.

III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie w składzie: Elwira Jaroszewicz, Nikola Chróst, Filip Lewandowski oraz Igor Napierkowski.

Zwycięzcy ze szkół gimnazjalnych:

I miejsce zajęła drużyna z Zepołu Szkół w Starym Bojanowie w składzie: Sara Jóźwiak, Zofia Samol, Tymoteusz Kołcun.

II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej w składzie: Weronika Mazurek, Adam Stryjakowski, Natalia Szymańska

III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Krzywiniu w składzie: Krystian Skrzypek, Maciej Gimziński, Ziemowit Klupczyński.

Uczestnikom gratulujemy!

Wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu serdecznie dziękujemy!