Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym rozstrzygnięty - Konkursy, akcje, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, akcje, inicjatywy

Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

20160421_134941Przez trzy dni od 20 do 22 kwietnia br. uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowali w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Zmagania miały miejsce na terenie Kościańskiego Ośrodka Kultury.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, które eliminacje odbyły się w  środę  20 kwietnia do rywalizowali przystąpiło 5 drużyn, po trzech zawodników każda. Uczestnicy w pierwszej kolejności rozwiązywali test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, a następnie uczestniczyli w konkurencjach praktycznych związanych z udzielaniem pierwszej pomocy i jazdy samochodem na torze.

Zwycięzcami turnieju została drużyna 1 z ZSP w Kościanie w składzie: Adam Kustosz, Adam Lasik, Jakub Kamieniarz.

     
Miejsce drugie zajęła drużyna 2 z ZSP w Kościanie w składzie Kamil Markiewicz, Wiktor Kaźmierczak, Krzysztof  Kordus.

Na trzeciej pozycji znalazła się ekipa z Zespołu Szkół w Krzywiniu w składzie Sebastian Jędroszkowiak, Patryk Kasperek, Zbyszek Smolorz.  

W kategorii szkół  gimnazjalnych do eliminacji, które odbyły się w dniu 22 kwietnia zgłosiło się 11 trzyosobowych drużyn. Uczestnicy w pierwszej kolejności rozwiązywali test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, a następnie uczestniczyli w konkurencji praktycznej tj. jazdy rowerem po torze.

Zwycięzcami turnieju została drużyna z Gimnazjum Stara Przysieka II w składzie: Natlia Szymańska, Weronika Mazurek, Adam Stryjakowski.

Miejsce drugie zajęła drużyna z Gimnazjum w Starym Bojanowie w składzie: Zofia Samol, Tobiasz Kamieniarz i Marcin Wojtkowiak.  

Na trzeciej pozycji znalazła się ekipa z Gimnazjum w Lubiniu w składzie: Marcin Golak, Mateusz Klupś i Marek Gościniak.  

W kategorii szkół podstawowych do eliminacji, które odbyły się w dniu 21 kwietnia zgłosiło się 15 czteroosobowych  drużyn. Uczestnicy rozwiązywali w pierwszej kolejności test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, a następnie uczestniczyli w konkurencji praktycznej tj. jazdy rowerem po torze.

Zwycięzcami turnieju została drużyna: z ZSP w Starym Bojanowie w składzie: Sara Jóźwiak, Patrycja Szyrmer, Jakub Jóźwiak i Mateusz Franek.                                                                                       

Miejsce drugie zajęła drużyna z ZSP w Starej Przysiece II w składzie: Kamil Chwastyniak, Witold Galus, Joanna Licha i Emilia Żurawska.                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Na trzeciej pozycji znalazła się ekipa z ZSP w Bonikowie w składzie: Marta Głowacka, Gabriela Tylińska, Adam Szymkowiak i Kacper Nowak

Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez: Starostę Kościańskiego, WORD w Lesznie, Burmistrza Miasta Kościana, Burmistrza Śmigla, Burmistrza Krzywinia, Burmistrza Czempinia, Wójta Gminy Kościan.

Organizatorem konkursu byli: KPP w Kościanie,  Stowarzyszenie na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym „STOP ŚMIERCI”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie im. F. Ratajczaka, WORD w Lesznie, Kościański Ośrodek Kultury, Starosta Kościański, Burmistrz Miasta Kościana, Burmistrz Śmigla, Burmistrz Krzywinia, Burmistrz Czempinia, Wójt Gminy Kościan, PSP w Kościanie oraz Top Farms Wielkopolska Sp. z o. o Piotrowo Pierwsze.

{galeria}GALERIE/KONKURS{/galeria}