Kierowcy i ich jednoślady skontrolowane - Konkursy, akcje, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, akcje, inicjatywy

Kierowcy i ich jednoślady skontrolowane

lizakW ubiegłą środę kościańska drogówka przeprowadziła akcję mającą na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych jednośladów. 

Cała akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Sprzyjająca pogoda spowodowała, że na drogach pojawiło się więcej motorowerzystów. W większości przypadków to młodzi ludzie, którzy dojeżdżają do szkół. Niejednokrotnie jest też tak, że jeżdżenie po mieście to jedna z form spędzenia wolnego czasu. Wówczas widujemy kilkuosobowe grupy „młodych kierowców”, którzy nie są świadomi zagrożeń jakie na nich czyhają, a także jakie sami mogą stworzyć. Policjanci kontrolowali przede wszystkim stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali czy kierowca posiada dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami.

Bilans tej akcji to 67 skontrolowanych  pojazdów w tym 27 motorowerów. Nałożono 31 mandatów karnych w tym na motorowerzystów:  1 za nie korzystanie z hełmu ochronnego, 2 za brak wymaganych uprawnień, 2 za brak wymaganych dokumentów, 1 za stan techniczny. Ponadto zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych od kontrolowanych motorowerów za stan techniczny i brak aktualnych przeglądów technicznych.

Apelujemy!!!

Kierowco! Zadbaj o stan techniczny swojego pojazdu. Wówczas dbasz o bezpieczeństwo swoje, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Drodzy rodzice! Zadbajcie o to, by wasze pociechy poruszały się sprawnymi jednośladami!