Wakacyjny konkurs rowerowy cz. 3 - Konkursy, akcje, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, akcje, inicjatywy

Wakacyjny konkurs rowerowy cz. 3

w.aW Kościanie, a także na terenie powiatu powstają szlaki komunikacyjne dla rowerzystów. Czy umiesz z nich korzystać tak, aby być w zgodzie z przepisami?  Sprawdź się !!!

 

 

Sekcja Ruchu Drogowego KPP w Kościanie wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym „Stop Śmierci” w Kościanie organizują konkurs dla rowerzystów. Poniżej przedstawione jest pytanie z zakresu znajomości przepisów przez rowerzystów. Wyczerpującą odpowiedź należy przesłać pocztą elektroniczną na adres Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi zostaną rozlosowane nagrody. Podanie numeru telefonu przyśpieszy i ułatwi  kontakt!

 

Laureatem II edycji konkursu został Pan Marcin Nadobnik z Kościana, który w nagrodę otrzymał odtwarzacz MP3 oraz gadżety promocyjno - edukacyjne związane z  bezpieczeństwem w rd. Zwycięzca o konkursie dowiedział się z naszej strony interenetowej, którą w związku ze swoimi szerokimi zainteresowaniami często odwiedza. Pan Marcin  przyznaje że przeszłości był  zapalonym rowerzystą, niestety dziś częściej pochłaniają go obowiązki zawodowe. 

Termin nadsyłania odpowiedzi do 15 sierpnia 2008 roku. 

Pytanie: Która sytuacja drogowa ( A czy B) jest zgodna z obowiązującymi przepisami? Uzasadnij swój wybór. 

Sytuacja A w.a                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Systuacja B w.b