Podsumowanie działań „Bezpieczny sierpień 2018” - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Podsumowanie działań „Bezpieczny sierpień 2018”

W dniach 14 – 16 sierpnia na terenie całego kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Bezpieczny sierpień 2018”, zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. 15 sierpnia był dniem wolnym od pracy. Na drogach pojawiło się więcej pojazdów już we wtorek. Policjanci ruchu drogowego dbali, żeby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu podróży.

Część osób wyruszyła w drogę 14 sierpnia. Policjanci w tym dniu prowadzili akcję „Kaskadowy pomiar prędkości” W działaniach udział wzięło 8 funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci skontrolowali 48 pojazdów i ujawnili 26 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Wczoraj (16.08) w całym kraju prowadzono działania „Alkohol i narkotyki” . Podczas działań, na terenie naszego powiatu funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 745 kierujących pojazdami.

Podczas tych działań zatrzymano jedna osobę, która zdecydowała się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. O godz. 7:20 na Placu Wolności w Kościanie patrol zatrzymał do kontroli drogowej 35-letniego mieszkańca woj. łódzkiego. Badanie trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Podczas tych działań, na drogach powiatu kościańskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowaliśmy kilka kolizji, w których nikt nie ucierpiał.