Zanotowaliśmy - październik 2018r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - październik 2018r.

14 października 2018r. – niedziela, ok. godz. 13:40 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do mieszkania na terenie Kościana. Nieznany sprawca pomieszczeń mieszkalnych zabrał pieniądze oraz biżuterię. Właściciel wycenił łączną wartość strat na kwotę 3500zł. Prowadzimy działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Ok. godz. 14:50 na skrzyżowaniu ul. Bruszczewskiej z Polną w Koszanowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Wstępnie ustalono, że kierujący Fiatem Punto, 58-letni mieszkaniec Śmigla, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Śmigla BMW, prowadzonemu przez 25-letniego mieszkańca Starego Bojanowa. Fiat został uderzony przez BMW nadjeżdżające od strony Starego Bojanowa. W wyniku uderzenia Fiat okręcił się i pozostał na jezdni. BMW po uderzeniu przejechało przez chodnik, a następnie zjechało ze skarpy, gdzie zatrzymało się na żywopłocie przy jednej z posesji. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na szczęście w chwili zdarzenia na chodniku nie było żadnej osoby pieszej.  Do szpitala na badania przewieziono osoby podróżujące Fiatem oraz pasażerkę z BMW. Po badaniach stwierdzono, że  doznały ogólnych potłuczeń. Apelujemy o ostrożną jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami.

Przed godz. 16 w Kościanie na Placu Niezłomnych doszło do kolizji dwóch pojazdów. Kierujący Fiatem, 72-letni mieszkaniec Śremu w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z BMW, prowadzonym przez 29-letniego mieszkańca Kościana.

Ok. godz. 18:30 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pożaru słomy w Kurowie. Spaleniu uległo około 250 balotów.

13 października 2018r. – sobota, ok. godz. 16:40 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 40-letniego mieszkańca Śmigla. Badanie trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 18:15 w Kościanie na ul. Chłapowskiego patrol zatrzymał kierującego Fiatem, 53-letniego mieszkańca Poznania. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,94 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

11 października 2018r. – czwartek, ok. godz. 8:50 na drodze między Starym Gołębinem a Turwią doszło do wypadku drogowego. Wstępnie ustalono, że kierujący Fordem, 49-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego  z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi na pobocze, gdzie uderzył w dwa drzewa. Mężczyzna z urazem górnych i dolnych kończyn został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu. Ustalamy okoliczności wypadku.

Ok. godz. 12:25 w Starym Luboszu, kierujący VW Borą, 44-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego, w trakcie włączania się do ruchu, doprowadził do kolizji z Renault, prowadzonym przez 49-letnią mieszkankę powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Na drodze między Iłowcem a Czempiniem doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Ok. godz. 14:15, kierujący pojazdem Kia, 66-letni mieszkaniec gm. Czempiń w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania, doprowadził do kolizji z Renault, prowadzonym przez 26-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Ok. godz. 21:25 w Kościanie na ul. Tadeusza Kościuszki, kierująca Seatem, 48-letnia mieszkanka Kościana, w trakcie omijania innego pojazdu uszkodziła zaparkowane Renault. Kierująca Seatem była trzeźwa.

8 października 2018r. – poniedziałek, otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży łyżki od koparki w Piechaninie. Właściciel wyceniła wartość strat na kwotę 1600zł. Ustalamy okoliczności kradzieży.

Ok. godz. 15:15 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej, kierująca Citroenem, 42-letnia mieszkanka gm. Śmigiel nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Opla, prowadzonego przez 42-letnia mieszkankę gm. Śmigiel. Uczestniczki kolizji były trzeźwe.

7 października 2018r. – niedziela, ok. godz. 12:20 na drodze krajowej nr 5 między Kościanem a Poninem, kierujący Renault Laguna, 19-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył samochód marki Dodge, prowadzonego przez 34-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pożaru przyczepy kempingowej. Przyczepa stała zaparkowana na terenie posesji w Czerwonej Wsi. Wartość strat właściciel wycenił na kwotę 7000zł.

6 października 2018r. – sobota, ok. godz. 9:40 w Koszanowie na ul. Bruszczewskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Peugeotem, 55-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 0,34 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży dokumentów i karty bankomatowej na szkodę 69-letniej mieszkanki gm. Czempiń. Do kradzieży doszło na czempińskim rynku.

Ok godz. 20:40 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego przed miejscowością Jerka. Na miejscu wstępnie ustalono, że kierujący Fordem Focusem, 18-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, prawdopodobnie próbując ominąć zwierzę, zjechał z drogi do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Do szpitala przetransportowano kierującego pojazdem, oraz 18-letnią pasażerkę. Badamy okoliczności wypadku.

5 października 2018r. – piątek, ok. godz. 16:30 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Renault, 20-letni mieszkaniec gm. Kościan doprowadził do kolizji z jadącym w tym samym kierunku Mitsubishi, prowadzonym przez 62-letniego mężczyznę. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył w Fiata, prowadzonego przez 68-letniego mężczyznę. Następnie pojazd uderzył w dostawczego VW, prowadzonego przez 40-latka. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Nikt nie odniósł obrażeń.  

4 października 2018r. – czwartek, ok. godz. 9:50 w Kościanie na ul. Północnej, kierujący Chryslerem, 34-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu Hondzie, prowadzonej przez 48-letniego mieszkańca Kościana i doprowadził do kolizji pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierująca Fordem Focusem, 52-letnia mieszkanka gm. Kościan, podczas wykonywania nieprawidłowego manewru skrętu, doprowadziła do kolizji z Mercedesem Sprinterem, prowadzonym przez 37-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Ok. godz. 19:40 w Kościanie na ul. Nacławskiej, patrol zatrzymał do kontroli, jadącego rowerem, 66-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

3 października 2018r. – środa, ok. godz. 7:55 w Kościanie na ul. Poznańskiej, kierujący VW Golfem, 53-letni mieszkaniec Kościana, podczas włączania się do ruchu doprowadził do kolizji z Mercedesem, prowadzonym przez 41-letnią mieszkankę gm. Kościan. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

OK. godz. 15:25 na kościańskim rynku, kierująca Kia Picanto, 58-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z Peugeotem 307, prowadzonym przez mieszkankę powiatu krotoszyńskiego. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

2 października 2018r. – wtorek, ok. godz. 13:05 w Pianowie, kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą, 52-letni mieszkaniec gm. Czempiń doprowadził do kolizji  z pojazdem stojącym za zestawem.  Ciągnik z przyczepą w trakcie ruszania, stoczył się i uszkodził Isuzu. Kierujący zestawem był trzeźwy.

1 października 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 7:30 w Pianowie, kierujący Renault, 65-letni mieszkaniec gm. Kościan, doprowadził do kolizji z Oplem Zafira, prowadzonym przez 31-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

W Kościanie na ul Łąkowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 58-letniego mieszkańca Kościana. Badanie stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu  w organizmie mężczyzny. 

Ok. godz. 13:30 w Jarogniewicach patrol zatrzymał 49-letniego mieszkańca gm. Czempiń jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie rowerzysty.

Ok. godz. 14:20 w Kościanie na ul. Piłsudskiego, kierujący VW, 82-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, potrącił przeprowadzającą przez przejście dla pieszych rower, 51-letnią kobietę. Piesza ze złamaną noga została przewieziona do szpitala w Kościanie. Ustalamy dokładne okoliczności wypadku.

Na drodze krajowej nr 5 między Kościanem a Kawczynem doszło do wypadku drogowego. Wstępnie ustalono, że kierujący Toyotą, 71-letni mieszkaniec Kościana z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku dostawczym Peugeotem. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca Toyoty. Do szpitala w Poznaniu śmigłowcem LPR-u przetransportowano 13-letnią pasażerkę. Osoby podróżujące dostawczym pojazdem nie odniosły obrażeń. Ustalamy dokładne okoliczności wypadku.