Zanotowaliśmy - październik 2018r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - październik 2018r.

31 października 2018r. – środa, ok godz. 10:00 zostaliśmy powiadomieni o zdarzeniu drogowym między miejscowościami Gryżyna i Nielęgowo. Doszło do wypadku drogowego. Kierująca Audi, 47-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, następnie zjechała z drogi zatrzymała się na skarpie przy kanale. Kierująca Audi została przetransportowana śmigłowcem LPR-u do szpitala w Poznaniu. Badany okoliczności wypadku. 

30 października 2018r. – wtorek, ok. godz. 7:35  w Gryżynie patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego motorowerem 33-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego motorowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,26 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

28 października 2018r. – niedziela, ok. godz. 10:00 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, doszło do wypadku drogowego. Wstępnie ustalono, że kierujący Fiatem, 47-letni mieszkaniec gm. Kościan, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 48-letniego mężczyznę. Pieszy z urazem ręki i nogi został przetransportowany do szpitala. Ustalamy okoliczności wypadku.

Ok. godz. 18:20 na trasie Śrem – Jerka doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalono, że kierujący Suzuki, 41-letni mieszkaniec Śremu stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Kierujący oraz 15-letni pasażer nie odnieśli obrażeń.

27 października 2018r. – sobota, ok. godz. 7:35  w Racocie patrol zatrzymał do kontroli drogowej, jadącego motorowerem mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości  wykazało 0,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Zostaliśmy powiadomieni o kradzieży roweru damskiego. Według zgłaszającej rower został skradziony z ul. Dworcowej w Kościanie. Właścicielka wyceniła wartość strat na kwotę 500zł.

26 października 2018r. – piątek, ok. godz. 8:10 w Czaczu patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Renault, 21-letniego mieszkańca Wrześni. Badanie trzeźwości wykazało 0,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 15:25 w Kościanie na ul. Poznańskiej, kierująca Fiatem, 54-letnia mieszkanka Kościana, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył VW , prowadzonego przez 33-letnią mieszkankę gm. Kościan. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

25 października 2018r. – czwartek, ok. godz. 18:35 w Czempiniu  na ul. Stęszewskiej, kierujący Peugeotem, 44-letni mieszkaniec gm. Czempiń, podczas wykonywania manewru skrętu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście i potrącił 15-latka. Chłopak nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

23 października 2018r. – wtorek, ok. godz. 14:45 w Kościanie na ul. Północnej, kierujący Dodge, 65-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego podczas włączania się do ruchu z ul Szkolnej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Fiatem, 34-letniej kobiecie i doprowadził do kolizji. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Ok. godz. 20:10 w Kościanie na ul Śmigielskiej, kierujący Oplem, 23-letni mieszkaniec Kościana, w trakcie wykonywania manewru cofania, doprowadził do kolizji z BMW, prowadzonym przez 21-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Ok. godz. 21:45 w Kiełczewie na ul. Kościańskiej, kierujący Renault, 18-letni mieszkaniec Kościana, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył  w zaparkowanego Opla. Kierujący nie odniósł obrażeń.

22 października 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 14:50 w miejscowości Pelikan, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, 34-letniego mieszkańca gm. Kościan jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,98 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W Widziszewie około godziny 16:15 zatrzymano do kontroli kierującego Daewoo, 42-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 1,92 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

21 października 2018r. – niedziela, ok. godz. 2:20 między Iłówcem a Starym Tarnowem, kierujący Fordem Focusem. 18-letni mieszkaniec gm. Śmigiel  na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi, gdzie pojazd dachował. Podróżująca pojazdem pasażerka doznała ogólnych potłuczeń.

Ok. godz. 12:30 w Nowym Białczu patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 61-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 2,54 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W Jerce patrol zatrzymał 64-latka, który kierował Renault Megane. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,2 promila alkoholu w mieszkańca gm. Krzywiń. Do zdarzenia doszło ok. godz. 15:30.

20 października 2018r. – sobota, ok. godz. 8:45 w Kościanie na ul. Działkowej, kierujący Oplem Astra, 21-letni mieszkaniec gm. Kościan, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uszkodził ogrodzenie posesji. Kierujący był trzeźwy.

Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do pomieszczeń magazynowych sklepu mieszczącego się na terenie gm. Krzywiń. Nieznany sprawca po wejściu do magazynu  ukradł 8 butli z gazem. Właściciel wycenił wartość start na kwotę 960zł. Prowadzimy działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

19 października 2018r. – piątek, ok. godz. 17:20 między Racotem a Kościanem doszło do zdarzenia drogowego. Wstępnie ustalono, że kierująca Renault Clio, 38-letnia mieszkanka gm. Kościan zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z przeciwka ciągnikiem siodłowym Man z naczepą, prowadzonym przez 36-letniego mieszkańca Kościana. W Renault podróżowały trzy osoby. Pasażerka z pojazdu osobowego doznała urazu ręki. Pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli obrażeń.

Ok. godz. 18:25 w Bielewie, kierujący Fiatem Fiorino, 33-letni mieszkaniec gm. Krzywiń, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Toyoty, prowadzonej przez 51-letnią mieszkankę Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

17 października 2018r. – środa, ok. godz. 15:00, kierujący Fiatem Punto, 77-letni mieszkaniec gm. Czempiń, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Renault Clio, prowadzonego przez 24-letnią mieszkankę gm. Kościan. Do zdarzenia doszło na ul. Poznańskiej w Kiełczewie. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Ok. godz. 17:15 w Głuchowie na drodze krajowej nr 5 doszło do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdem Dodge, 67-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Opla, prowadzonego przez 36-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

16 października 2018r. – wtorek, ok. godz.7:55 w Czaczu, kierująca Renault Laguna, 25-letnia mieszkanka gm. Śmigiel nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Peugeota 206, prowadzonego przez 29-letnią mieszkankę Śmigla. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

Ok. godz. 10:25 na rondzie w Kiełczewie doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą, 55-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego przejeżdżając przez rondo, stracił panowanie nad zestawem, w wyniku czego doszło do przewrócenia się ciągnika z naczepą. Przewożona sól wysypała się z naczepy. Pojazd poruszał się w kierunku Poznania. Przez kilka godzin trwały utrudnienia w ruchu na czas usuwania przewróconego pojazdu i rozsypanej soli. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

W trakcie prowadzonej akcji na rondzie, jadący z przeciwnego kierunku Fiat Bravo, prowadzony przez 36-letniego mieszkańca Wrześni najechał na tył VW Polo, prowadzonego przez 68-letnią kobietę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

W Czempiniu na ul. Gruszkowej, kierujący Audi, 61-letni mieszkaniec gm. Czempiń w trakcie wykonywania manewru cofania, doprowadził do kolizji z  VW Golfem, prowadzonym przez 23-letnia mieszkankę Kościana. Osoby uczestniczące w zdarzeniu były trzeźwe.

15 października 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 8:05 w Czaczu patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego ciężarowym Manem, 57-letniego mieszkańca gm. Kościan. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,72 promila alkoholu  w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 12:00 w Kościanie na ul. Dąbrowskiego, kierujący Renault Scenic, 48-letni mieszkaniec gm. Kościan, w trakcie wykonywania manewru skrętu, doprowadził do kolizji  z Toyotą Corollą, prowadzoną przez 57-letniego mieszkańca Kościana. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży pojazdu. Peugeota Boxera skradziono z parkingu na terenie Kościana. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 60000zł.

14 października 2018r. – niedziela, ok. godz. 13:40 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do mieszkania na terenie Kościana. Nieznany sprawca pomieszczeń mieszkalnych zabrał pieniądze oraz biżuterię. Właściciel wycenił łączną wartość strat na kwotę 3500zł. Prowadzimy działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Ok. godz. 14:50 na skrzyżowaniu ul. Bruszczewskiej z Polną w Koszanowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Wstępnie ustalono, że kierujący Fiatem Punto, 58-letni mieszkaniec Śmigla, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Śmigla BMW, prowadzonemu przez 25-letniego mieszkańca Starego Bojanowa. Fiat został uderzony przez BMW nadjeżdżające od strony Starego Bojanowa. W wyniku uderzenia Fiat okręcił się i pozostał na jezdni. BMW po uderzeniu przejechało przez chodnik, a następnie zjechało ze skarpy, gdzie zatrzymało się na żywopłocie przy jednej z posesji. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na szczęście w chwili zdarzenia na chodniku nie było żadnej osoby pieszej.  Do szpitala na badania przewieziono osoby podróżujące Fiatem oraz pasażerkę z BMW. Po badaniach stwierdzono, że  doznały ogólnych potłuczeń. Apelujemy o ostrożną jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami.

Przed godz. 16 w Kościanie na Placu Niezłomnych doszło do kolizji dwóch pojazdów. Kierujący Fiatem, 72-letni mieszkaniec Śremu w trakcie wykonywania manewru cofania doprowadził do kolizji z BMW, prowadzonym przez 29-letniego mieszkańca Kościana.

Ok. godz. 18:30 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pożaru słomy w Kurowie. Spaleniu uległo około 250 balotów.

13 października 2018r. – sobota, ok. godz. 16:40 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem, 40-letniego mieszkańca Śmigla. Badanie trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 18:15 w Kościanie na ul. Chłapowskiego patrol zatrzymał kierującego Fiatem, 53-letniego mieszkańca Poznania. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,94 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

11 października 2018r. – czwartek, ok. godz. 8:50 na drodze między Starym Gołębinem a Turwią doszło do wypadku drogowego. Wstępnie ustalono, że kierujący Fordem, 49-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego  z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi na pobocze, gdzie uderzył w dwa drzewa. Mężczyzna z urazem górnych i dolnych kończyn został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu. Ustalamy okoliczności wypadku.

Ok. godz. 12:25 w Starym Luboszu, kierujący VW Borą, 44-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego, w trakcie włączania się do ruchu, doprowadził do kolizji z Renault, prowadzonym przez 49-letnią mieszkankę powiatu kościańskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Na drodze między Iłowcem a Czempiniem doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Ok. godz. 14:15, kierujący pojazdem Kia, 66-letni mieszkaniec gm. Czempiń w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania, doprowadził do kolizji z Renault, prowadzonym przez 26-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Ok. godz. 21:25 w Kościanie na ul. Tadeusza Kościuszki, kierująca Seatem, 48-letnia mieszkanka Kościana, w trakcie omijania innego pojazdu uszkodziła zaparkowane Renault. Kierująca Seatem była trzeźwa.

8 października 2018r. – poniedziałek, otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży łyżki od koparki w Piechaninie. Właściciel wyceniła wartość strat na kwotę 1600zł. Ustalamy okoliczności kradzieży.

Ok. godz. 15:15 w Śmiglu na ul. Leszczyńskiej, kierująca Citroenem, 42-letnia mieszkanka gm. Śmigiel nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył Opla, prowadzonego przez 42-letnia mieszkankę gm. Śmigiel. Uczestniczki kolizji były trzeźwe.

7 października 2018r. – niedziela, ok. godz. 12:20 na drodze krajowej nr 5 między Kościanem a Poninem, kierujący Renault Laguna, 19-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył samochód marki Dodge, prowadzonego przez 34-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pożaru przyczepy kempingowej. Przyczepa stała zaparkowana na terenie posesji w Czerwonej Wsi. Wartość strat właściciel wycenił na kwotę 7000zł.

6 października 2018r. – sobota, ok. godz. 9:40 w Koszanowie na ul. Bruszczewskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Peugeotem, 55-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Badanie trzeźwości wykazało 0,34 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży dokumentów i karty bankomatowej na szkodę 69-letniej mieszkanki gm. Czempiń. Do kradzieży doszło na czempińskim rynku.

Ok godz. 20:40 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego przed miejscowością Jerka. Na miejscu wstępnie ustalono, że kierujący Fordem Focusem, 18-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, prawdopodobnie próbując ominąć zwierzę, zjechał z drogi do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Do szpitala przetransportowano kierującego pojazdem, oraz 18-letnią pasażerkę. Badamy okoliczności wypadku.

5 października 2018r. – piątek, ok. godz. 16:30 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący Renault, 20-letni mieszkaniec gm. Kościan doprowadził do kolizji z jadącym w tym samym kierunku Mitsubishi, prowadzonym przez 62-letniego mężczyznę. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i uderzył w Fiata, prowadzonego przez 68-letniego mężczyznę. Następnie pojazd uderzył w dostawczego VW, prowadzonego przez 40-latka. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Nikt nie odniósł obrażeń.  

4 października 2018r. – czwartek, ok. godz. 9:50 w Kościanie na ul. Północnej, kierujący Chryslerem, 34-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu Hondzie, prowadzonej przez 48-letniego mieszkańca Kościana i doprowadził do kolizji pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierująca Fordem Focusem, 52-letnia mieszkanka gm. Kościan, podczas wykonywania nieprawidłowego manewru skrętu, doprowadziła do kolizji z Mercedesem Sprinterem, prowadzonym przez 37-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Ok. godz. 19:40 w Kościanie na ul. Nacławskiej, patrol zatrzymał do kontroli, jadącego rowerem, 66-letniego mieszkańca gm. Kościan. Badanie trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

3 października 2018r. – środa, ok. godz. 7:55 w Kościanie na ul. Poznańskiej, kierujący VW Golfem, 53-letni mieszkaniec Kościana, podczas włączania się do ruchu doprowadził do kolizji z Mercedesem, prowadzonym przez 41-letnią mieszkankę gm. Kościan. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

OK. godz. 15:25 na kościańskim rynku, kierująca Kia Picanto, 58-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z Peugeotem 307, prowadzonym przez mieszkankę powiatu krotoszyńskiego. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

2 października 2018r. – wtorek, ok. godz. 13:05 w Pianowie, kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą, 52-letni mieszkaniec gm. Czempiń doprowadził do kolizji  z pojazdem stojącym za zestawem.  Ciągnik z przyczepą w trakcie ruszania, stoczył się i uszkodził Isuzu. Kierujący zestawem był trzeźwy.

1 października 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 7:30 w Pianowie, kierujący Renault, 65-letni mieszkaniec gm. Kościan, doprowadził do kolizji z Oplem Zafira, prowadzonym przez 31-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

W Kościanie na ul Łąkowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 58-letniego mieszkańca Kościana. Badanie stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu  w organizmie mężczyzny. 

Ok. godz. 13:30 w Jarogniewicach patrol zatrzymał 49-letniego mieszkańca gm. Czempiń jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie rowerzysty.

Ok. godz. 14:20 w Kościanie na ul. Piłsudskiego, kierujący VW, 82-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, potrącił przeprowadzającą przez przejście dla pieszych rower, 51-letnią kobietę. Piesza ze złamaną noga została przewieziona do szpitala w Kościanie. Ustalamy dokładne okoliczności wypadku.

Na drodze krajowej nr 5 między Kościanem a Kawczynem doszło do wypadku drogowego. Wstępnie ustalono, że kierujący Toyotą, 71-letni mieszkaniec Kościana z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku dostawczym Peugeotem. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca Toyoty. Do szpitala w Poznaniu śmigłowcem LPR-u przetransportowano 13-letnią pasażerkę. Osoby podróżujące dostawczym pojazdem nie odniosły obrażeń. Ustalamy dokładne okoliczności wypadku.