Zanotowaliśmy - lipiec 2018r. - Zanotowaliśmy - KPP Kościan

Zanotowaliśmy

Zanotowaliśmy - lipiec 2018r.

31 lipca 2018r. – wtorek, ok. 11:15 na obwodnicy Kościana, kierujący VW Caddy z przyczepką, 45-letni mieszkaniec gm. Kościan, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał do rowu, gdzie pojazd dachował. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

W Śmiglu na skrzyżowaniu ulicy Podgórnej z Lipową doszło do zdarzenia drogowego. Wstępnie ustalono, że kierująca Renault, 44-letnia mieszkanka gm. Śmigiel nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu BMW, prowadzonemu przez 33-letnią mieszkankę gm. Śmigiel i doprowadziła do zderzenia pojazdów. Do szpitala z urazem nogi przewieziono pasażerkę podróżującą BMW.

Ok. godz. 11:30 w Racocie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej W-308 z drogą prowadzącą do miejscowości Gryżyna, kierujący VW, 19-letni mieszkaniec gm. Śmigiel, skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Oplowi prowadzonemu przez mieszkańca gm. Kościan. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Przypominamy, że na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną w Racocie, chcąc wykonać manewr skrętu w lewo, należy przepuścić pojazdy jadące z przeciwka na wprost. Zmiana kierunku jazdy mimo zielonego sygnału na sygnalizatorze jest warunkowa.

Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży oleju napędowego z maszyny budowlanej zaparkowanej w Wydorowie. Wartość strat wyniosła 900zł.

W Nietążkowie na ul. Arciszewskich, kierujący Oplem, 25-letni mieszkaniec gm. Śmigiel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Audi, prowadzonemu przez 66-letniego mieszkańca Kościana i doprowadził do kolizji pojazdów. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

30 lipca 2018r. – poniedziałek, ok. godz. 11:50  w Czaczu, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Mazdą, 58-letniego mieszkańca Kościana. Badanie trzeźwości wykazało 0,9 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 19:00 w Śmiglu na skrzyżowaniu ulicy Kilińskiego z Matejki doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący Fiatem Croma, 50-letni mieszkaniec województwa łódzkiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Seatowi, prowadzonemu, przez 27-letnia mieszkankę Śmigla i doprowadził do kolizji. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Służby nie zakończyły obsługi pierwszego zdarzenia w Śmiglu, a kilkanaście metrów dalej doszło do kolejnej kolizji. Kierująca Fordem, 19-letnia mieszkanka Śmigla, straciła panowanie na prowadzonym pojazdem, zjechał z jezdni i uderzyła znak drogowy i kosz na śmieci. Kierująca była trzeźwa.

29 lipca 2018r. – niedziela, ok. godz. 7:40 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego VW Transporterem, 60-letniego mieszkańca woj. podlaskiego. Badanie trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W miejscowości Nowy Dębiec patrol zatrzymał do kontroli drogowej, kierującą Peugeotem, 56-letnią mieszkankę powiatu gostyńskiego. Badanie trzeźwości wykazało 0,52 promila alkoholu  w organizmie kobiety.

Ok. godz. 17:15 na drodze krajowej nr 5 przed rondem w Kiełczewie, kierujący Peugeotem, 20-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Renault Scenica, prowadzonego przez 54-letniego mężczyznę. W wyniku uderzenia Renault przemieściło się i uderzyło w Citroena, prowadzonego przez 45-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

28 lipca 2018r. – sobota, ok. godz. 6:20 na drodze krajowej nr 5 między miejscowościami Kawczyn – Jarogniewice, kierująca Citroenem, 39-letnia mieszkanka Kościana jadąca w kierunku Poznania chcąc uniknąć czołowego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku Audi, które wyprzedało inne pojazdy, odbiła energicznie w prawo. W wyniku manewru Citroen dachował. Do szpitala przewieziono kierującą tym pojazdem z ogólnymi potłuczeniami. Pozostałym pasażerom, którzy podróżowali Citroenem nic się nie stało. Ustalamy okoliczności tego zdarzenia.

Ok. godz. 13:30 w Kościanie na ul. Gostyńskiej, kierujący VW, 26-letni mieszkaniec Kościana, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Nissana, prowadzonego przez 67-letniego mężczyznę. W wyniku uderzenia Nissan przemieścił się i uderzył w Hondę, prowadzoną przez 70-letniego mężczyznę. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

W Kościanie na ul. Gostyńskiej patrol WRD zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego VW Golfem, 35-letniego mieszkańca powiatu toruńskiego. Badanie trzeźwości wykazało 1,1 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

27 lipca 2018r. – piątek, po południu otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu do mieszkania na terenie jednego z osiedli w Kościanie. Nieznany sprawca ukradł portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz biżuterię. Właścicielka wstępnie wyceniła wartość strat na kwotę około 3000zł.

Ok. godz. 20:10 w Racocie doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Wstępnie ustalono, że kierujący Oplem, 58-letni mieszkaniec  Kościana skręcając z drogi wojewódzkiej 308 w ul. Dworcową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnego kierunku VW, prowadzonemu przez 19-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Mężczyzna prowadzący Opla mimo prowadzonej reanimacji zmarł. Kierującego VW przewieziono do szpitala w Kościanie. Ustalamy dokładne okoliczności wypadku.

26 lipca 2018r. – czwartek, ok. godz. 15:45 w Kościanie na ul. Dworcowej, kierujący Fordem, 34-letni mieszkaniec Obornik doprowadził do kolizji  z Oplem, prowadzonym przez 34-letniego mieszkańca Kościana. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

25 lipca 2018r. – środa, ok. godz. 14:50 na ul. Północnej w Kościanie doszło do zdarzenia drogowego. Wstępnie ustalono, że kierujący Fordem, 44-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości od rowerzystki i najechał na tył roweru. Jadąca jednośladem, 63-letnia mieszkanka Kościana została przewieziona do szpitala. Ustalamy okoliczności wypadku.

Do kolizji doszło przy wyjeździe ze Śmigla na drogę krajową nr 5. Ok. godz. 15:40, kierująca Fiatem, 38-letnia mieszkanka gm. Śmigiel nie zachowała środków ostrożności podczas włączania się do ruchu i doprowadziła do kolizji z prawidłowo poruszającym się Citroenem, prowadzonym przez 45-letnią mieszkankę Leszna.

24 lipca 2018r. – wtorek, ok. godz. 10:20 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, kierująca Fordem, 32-letnia mieszkanka gm. Czempiń, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu   Skodzie, prowadzonej przez 40-letnią mieszkankę Warszawy. Uczestniczki kolizji były trzeźwe. Nikt nie odniósł obrażeń.

Na drodze wojewódzkiej 308 między Jerką a Lubiniem, kierujący Citroenem, 34-letni mieszkaniec gm. Kościan, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na motorower, prowadzony przez 16-letniego mieszkańca gm. Krzywiń.  Kierujący motorowerem został przewieziony do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

23 lipca 2018r.- poniedziałek, ok. 16.45 w Bieżyniu doszło do kolizji pojazdów. Uczestnikami kolizji byli kierujący pojazdem m-ki KIA Sportage, 56-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego oraz kierujący pojazdem m-ki Ford Transit, 43-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Podczas mijania pojazdy zderzyły się lusterkami. Kierujący byli trzeźwi.

ok. 19.10 w miejscowości Czacz na drodze K-5 zatrzymano do kontroli drogowej motorowerzystę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,58 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

21 lipca 2018r.- sobota, ok. 9.20 w Kościanie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Gostyńska, Poznańska kierująca pojazdem m-ki Hyundai Atos, 63-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzyła w tył samochodu m-ki Fiat Punto, którego kierowcą był 74-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. W wyniku uderzenia Fiat Punto przemieścił się i uderzył w samochód m-ki Mazda 3, którego kierowcą był 46-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

ok. 18.30 w Kościanie w rejonie Osiedla Konstytucji zatrzymano do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 43-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego wykazało 0,92 promila.

20 lipca 2018r.- piątek, ok. 14.45 w Głuchowie na drodze K-5 kierujący pojazdem m-ki Renault Clio, 20-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w Citroena C3. Który prowadziła 26-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego. W wyniku uderzenia Citroen C3 przemieścił się i uderzył w pojazd m-ki Skoda Octavia, którym kierowała 38-letnia mieszkanka powiatu leszczyńskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym. 

18 lipca 2018r.- środa, ok. 16.20 w Kościanie, ul. Bernardyńska doszło do kolizji pojazdów. Kierująca pojazdem m-ki Opel Astra, 44-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem m-ki Renault Megane, 22-letniej mieszkance powiatu kościańskiego. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

17 lipca 2018r.- wtorek, ok. 21.55 w Czerwonej Wsi doszło do kolizji pojazdów. Kierująca pojazdem m-ki Opel Zafira, 43-letnia mieszkanka powiatu leszczyńskiego  nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi m-ki Hyundai Santa Fe, którego kierowcą był 30-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu u kierującej Oplem wykazało 2,52 promila. 43-latce zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

16 lipca 2018r.- poniedziałek, ok. 13.30 w Śmiglu doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 9-letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu kościańskiego wyjeżdżając pod prąd z ulicy Skarżyńskiego na ul. Kilińskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem m-ki Ford B-max, który prowadziła 41-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego, w wyniku czego wjechał pod nadjeżdżający samochód. Postępowanie prowadzi KPP Kościanie.

15 lipca 2018r.- niedziela, ok. godz. 16.30 w Jarogniewicach, na ul. Poznańskiej (DK-5) doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem m-ki Mazda 3, 36-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym w kierunku Poznania pojazdem m-ki Ford Kuga, którego kierowcą był 32-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Pasażerowie z Mazdy oraz pasażerka z Forda zostali przetransportowani do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

14 lipca 2018r.- sobota, ok. 11.25 na drodze Wojewódzkiej W-432 pomiędzy Krzywiniem a Jerką doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem m-ki VW Touran, 30-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego chcąc uniknąć uderzenia w tył samochodu m-ki Mercedes Vito, który prowadził 61-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego zjechał na lewy pas drogi i uderzył czołowo w pojazd m-ki Fiat Punto, którego kierowcą był 49-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Kierujący Fiatem Punto został przewieziony do szpitala.

ok. 12.55 na drodze K-5 w Kawczynie kierujący pojazdem m-ki VW Golf, 47-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego chcąc uniknąć uderzenia w tył samochodu m-ki VW Passat, którego kierowcą był 42-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego zjechał na lewy pas drogi i uderzył czołowo w jadący samochód m-ki VW Touran, którego kierowcą był 38-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ok. 18.40 w Kościanie, na terenie parkingu jednego z marketów doszło do kolizji pojazdów. Kierująca pojazdem m-ki Citroen C-3, 47-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego wykonując manewr cofania uderzyła w pojazd osobowy m-ki Ford Fiesta, którego kierowcą był 29-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

13 lipca 2018r.- piątek, ok. godz. 8.10 w Widziszewie zatrzymano do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Mercedes Sprinter. Przeprowadzone badanie alkoholu kierującego, 54-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego wykazało 1,46 promila. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 11.55 w Kościanie na ul. Maya kierująca pojazdem m-ki Ford Kuga nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi m-ki Toyota Rav 4. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, zapięci w pasy bezpieczeństwa. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

ok.17.30 w Śmiglu na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej, Mickiewicza, Ogrodowa, Powstańców Wielkopolskich doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierująca pojazdem m-ki Opel Vivaro, 52-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z VW Transporterem, którego kierowcą był 24-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Kierujący byli trzeźwi. Pasażerka pojazdu m-ki Opel Vivaro została przetransportowana do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

11 lipca 2018r.- środa, około godz. 15.40 w Kościanie patrol WRD zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Opel Astra. Podczas kontroli ujawniono, iż 47-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego kierował samochodem pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 16.00 na drodze Śrem- Jerka kierujący pojazdem m-ki VW Passat, 44-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego na prostym odcinku drogi uderzył w drzewo. Uczestnik zdarzenia był trzeźwy, zapięty w pasy bezpieczeństwa.

ok. 17.30 w Śmiglu, na parkingu jednego z marketów kierująca pojazdem m-ki Toyota, 40-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego wykonując manewr cofania uderzyła w pojazd osobowy m-ki BMW, którego właścicielem okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

10 lipca 2018r.- wtorek, około godz. 14.20  w Kościanie, ul. Chłapowskiego doszło do kolizji drogowej. Kierujący pojazdem m-ki Ford Focus, 28 letni mieszkaniec powiatu poznańskiego w trakcie włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu poruszającej się po ścieżce rowerowej 19-letniej rowerzystce, mieszkance powiatu kościańskiego.

9 lipca 2018r.- poniedziałek, około 18.40 w Gryżynie patrol zatrzymał 29-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego jadącego rowerem. Badanie trzeźwości wykazało 0,28 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

ok. godz. 22.30 w Kościanie na ul. Wielichowskiej zatrzymano do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Opel Combo, 30-letniego obywatela Ukrainy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,28 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

8 lipca 2018r.- niedziela, o godz. 00.14 dyżurny KPP w Kościanie został powiadomiony przez WCPR o zdarzeniu drogowym w miejscowości Jasień. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż na drodze wojewódzkiej 311 na łuku drogi, kierujący samochodem m-ki Audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W pojeździe znajdowały się dwie osoby. Mężczyźni w wieku 34 lat oraz 39 lat, obywatele Ukrainy ponieśli śmierć na miejscu. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

7 lipca 2018r.- sobota, ok. godz. 9.10 w Nowym Dębcu zatrzymano do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki VW Caddy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 43-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego wykazało 0,44 promila.

ok. 12.10 w Kiełczewie kierująca pojazdem m-ki Peugeot, 26-letnia mieszkanka gminy Kościan nie zachowała bezpiecznej odległości między pojazdami i najechała na tył samochodu m-ki Opel Corsa, którego kierowcą była 52-letnia mieszkanka Kościana. Uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

ok.13.40 w Kościanie na ul. Kruszewskiego kierująca pojazdem m-ki Peugeot, 53-letnia mieszkanka gminy Kościan nie zachowała ostrożności podczas manewru cofania i uderzyła w pojazd m-ki Nissan, którego kierowcą był 54-letni mieszkaniec Kościana. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

ok. 17.10  w miejscowości Nowy Dwór doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż na drodze wojewódzkiej 432 kierujący pojazdem m-ki Seat Toledo, 22-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Kierowca oraz pasażerka, 18- letnia mieszkanka powiatu leszczyńskiego zostali przetransportowani do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Kościanie.

ok. 19.30 w Kościanie na Os. Konstytucji 3-go Maja kierująca pojazdem m-ki Fiat Seicento, 18-letnia mieszkanka gminy Kościan nieprawidłowo wykonała manewr cofania, w wyniku czego najechała na latarnię oświetlającą parking osiedlowy. Kierująca była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym.

6 lipca 2018r.- piątek, ok. godz. 12.00 na parkingu jednego z marketów przy ul. Kościuszki w Kościanie doszło do kolizji pojazdów. Kierujące pojazdami 32-letnia mieszkanka powiatu śremskiego pojazdem m-ki Ford oraz 31-letnia mieszkanka Kościana pojazdem m-ki BMW jednocześnie nieprawidłowo wykonały manewr cofania i doprowadziły do zderzenia pojazdów. Kierujące były trzeźwe.

ok. godz. 19.10 na drodze krajowej nr 5 kierujący pojazdem m-ki Ford Mondeo, 46-letni mieszkaniec powiatu żnińskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył samochodu m-ki VW Passat, którego kierowcą był 27-letni mieszkaniec Wrocławia. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

5 lipca 2018r.- czwartek, ok. godz. 21.00 w Kościanie na Pl. Wolności , patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego samochodem osobowym m-ki VW Golf, 43-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu w organizmie kierującego. Ponadto ustalono, iż 43-latek prowadził pojazd wbrew obowiązującemu zakazowi prowadzenia pojazdów wydanemu przez sąd. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

4 lipca 2018r. – środa, ok. godz. 11:55 w Czempiniu na ul. Północnej, kierujący Hondą Civic, 19-letni mieszkaniec gm. Czempiń, w trakcie wykonywania manewru cofania, uszkodził betonowe ogrodzenie posesji. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

3 lipca 2018r. – wtorek, ok. godz. 7:30 w Racocie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego BMW, 24-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

W Śmiglu ok. godz. 8:55 na ul. Kościuszki patrol zatrzymał do kontroli, 30-letniego obywatela Ukrainy, prowadzącego ciężarowego Iveco. Badanie trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Ok. godz. 15:45 przy wyjeździe ze Śmigla na drogę krajową nr 5, kierująca Fiatem, 48-letnia mieszkanka gm. Śmigiel nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Iveco, prowadzonemu przez 36-letniego mężczyznę i doprowadziła do zderzenia pojazdów. Kierująca Fiatem została przewieziona do szpitala.

2 lipca 2018r. – poniedziałek, zostaliśmy powiadomieni o włamaniu do pomieszczeń biurowych firmy działającej na terenie Kościana. Nieznany sprawca ukradł pieniądze w kwocie ponad 7000zł. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Ok. godz. 22:15 na drodze krajowej nr 5 przed zjazdem do Kościana od strony Leszna, kierująca Fordem, 23-letnia mieszkanka gm. Kościan, prawdopodobnie próbując uniknąć zderzenia z przebiegającą zwierzyną, odbiła w prawo, zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Pasażerka podróżująca pojazdem została przetransportowana do szpitala z raną głowy.

1 lipca 2018r. – niedziela, ok. godz. 13:05 w Czaczu, kierująca Toyotą, 45-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył VW Passata, prowadzonego przez 42-letniego mężczyznę. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

W Jarogniewicach patrol WRD zatrzymał do kontroli drogowej, kierującego Citroenem C4, 36-letniego mieszkańca Poznania. Badanie trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.