Ciekawe informacje

III miejsce w finale IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych Dzielnicowy Roku 2016 zdo

Data publikacji 13.10.2016

13Sierż. szt. Jarosław Lemański z Posterunku Policji w Śmiglu reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Kościanie zajął III miejsce w wojewódzkim finale IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016”. Wczoraj  Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann wraz z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romanem Kusterem oraz Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów podinsp. Andrzejem Szarym uhonorowali laureatów tego finału.

22 września 2016 roku na poznańskiej Lizawce oraz na terenie obiektów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy ul. Taborowej odbył się wojewódzki finał IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016”. Turniej tradycyjnie już został objęty patronatem honorowym przez Wojewodę Wielkopolskiego i Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego.

Do rywalizacji stanęło 62 dzielnicowych ze wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji województwa wielkopolskiego. W konkursie dzielnicowi przeszli sprawdzian umiejętności strzeleckich, test z wiedzy zawodowej i symulację przyjęcia interesanta zgłaszającego problemy rodzinne.

Najlepszym dzielnicowym w tych zawodach okazał się dzielnicowy z KPP w Śremie  st. sierż. Mateusz Snela, drugie miejsce zdobył  mł. asp. Marek Sowa z KPP w Słupcy, a trzecie miejsce zdobył reprezentujący naszą jednostkę dzielnicowy z Posterunku Policji w Śmiglu sierż. szt. Jarosław Lemański.

Nasz kolega najlepiej wypadł  w umiejętnościach strzeleckich i teście wiedzy zawodowej. W klasyfikacji ogólnej uzyskał łącznie 157 punktów tj. o 2 pkt. mniej  od dzielnicowego który zajął II miejsce i o 31 pkt. mniej od zwycięzcy. Teraz  będzie reprezentować garnizon wielkopolski w finale ogólnopolskim zawodów, który odbędzie  się w dniach od 18 do 21 października br., w Szkole Policji w Katowicach.

Wczoraj, w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość, podczas której Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann wraz z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romanem Kusterem oraz z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów podinsp. Andrzejem Szarym uhonorowali laureatów wojewódzkiego finału zawodów "Dzielnicowy Roku 2016".

Obok dzielnicowych gratulacje odebrali również ich szefowie: Komendant Powiatowy Policji w Śremie podinsp. Paweł Kiliańczyk, Komendant Powiatowy Policji w Słupcy mł. insp. Maciej Kusz oraz Komendant Powiatowy Policji w Kościanie mł. insp. Andrzej Zakrzewski.

Wyróżnieni  policjanci  zyskali również przywilej reprezentowania całego garnizonu wojewódzkiego w zbliżającym się ogólnopolskim finale zawodów dzielnicowych.  Miejmy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli podzielić się kolejnymi informacjami na temat przebiegu krajowych zawodów, w których kluczową rolę odegrają właśnie reprezentanci Wielkopolski.