Kontrolujemy przestrzeganie przepisów dotyczących stanu epidemii - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Kontrolujemy przestrzeganie przepisów dotyczących stanu epidemii

Data publikacji 06.04.2020

Patrole sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Słoneczna pogoda kusi do wyjścia z domu. Dla dobra wszystkich, należy jednak zostać w miejscu zmieszkania i nie wychodzić bez potrzeby. Niestety nie wszyscy postępują odpowiedzialnie i narażają siebie i innych na zarażanie koronawirusem. Nałożono pierwsze mandaty za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów.

Policjanci sprawdzają czy mieszkańcy naszego powiatu stosują się do przepisów dotyczących stanu epidemii. Niestety zdarzają się przypadki łamania przepisów dotyczących stanu epidemii. W weekend funkcjonariusze wobec pięciu osób zastosowali postępowanie mandatowe za rażące łamianie przepisów. W jednym przypadku zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenie.

Funkcjonariusze w trakcie patrolowania ulic zwracają uwagę, żeby bez pilnej potrzeby nie opuszczać miejsca zamieszkania. Można również usłyszeć komunikaty dotyczące stanu epidemii przekazywane z policyjnych radiowozów.

Od dzisiaj w patrolach wspierają nas żołnierze z 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Apelujemy, żeby stosować się do obowiązujących przepisów. Wiemy, że wprowadzone ograniczenia, nakazy i zakazy utrudniają codzienne funkcjonowanie ale zostały wprowadzone dla dobra wszystkich mieszkańców. Ich skrupulatne przestrzeganie może nas uchronić przed rozprzestrzenianiem epidemii.