Zastanów się czy możesz prowadzić! - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Zastanów się czy możesz prowadzić!

Data publikacji 23.07.2019

Każdy kierowca powinien wiedzieć, że jednym z warunków, które należy spełnić przed wyruszeniem w drogę, to stan trzeźwości. Niestety część uczestników ruchu drogowego chyba zapomina o tym i wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niedzielne popołudnie oraz wczorajszy poranek to dwa wymowne przykłady nieodpowiedzialności.

Każdy kierowca wsiadający za kierownicę jest odpowiedzialny za siebie, przewożonych pasażerów, a także innych uczestników, których można spotkać na drodze. Niestety część kierowców zdaje się zapominać o tym, narażając siebie i innych na śmiertelne niebezpieczeństwo. Oto dwa wymowne przykłady.

W niedzielne słoneczne popołudnie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli osobowego Fiata w Czaczu. Za kierownicą siedział 36-letni mężczyzna. Oprócz niego w samochodzie siedziała jego żona, oraz trójka dzieci. Najmłodszy pasażer miał zaledwie 4 miesiące. Rodzinna wyprawa została przerwana badaniem stanu trzeźwości kierowcy. Wynik tego badania to ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Wczorajszy poranek, policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na kontrolę autokaru wyjeżdżającego na wycieczkę. Mundurowi nie mieli żadnych uwag co do stanu technicznego autokaru. Gorzej wypadała kontrola kierowcy. Przypominam, że jednym z elementów policyjnej kontroli jest badanie stanu trzeźwości kierowcy, który ma wyruszyć w drogę. Badanie trzeźwości wykazało 0,4 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Właściciel firmy przewozowej musiał zapewnić trzeźwego kierowcę, który mógł prowadzić autokar.

Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku kierowcy mieli pod swoją opieką wiele istnień ludzkich. Dalszy komentarz jest zbyteczny.