Ciekawe informacje

Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Data publikacji 17.05.2018

15 maja 2018 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kościanie odbyła się debata społeczna Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, poświęcona poprawie bezpieczeństwa w okresie sezonu letniego na terenie powiatu kościańskiego.

Na debacie gościli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz zainteresowani mieszkańcy. Udział wzięli również dzielnicowi z KPP w Kościanie.

Podczas spotkania poruszono kwestie związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Omówiono aplikację „Moja Komenda” oraz przekazano informacje związane z „Nową Rolą Dzielnicowego”.

Ponadto omówiono kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku w miejscowościach wypoczynkowych, w tym spraw dotyczących parkowania pojazdów, stanu dróg dojazdowych do miejscowości wypoczynkowych. Poruszono także tematy związane             z użytkowaniem na akwenach sprzętów motorowych oraz  miejsc ich wodowania.  Zgodnie z sugestiami ustalono, iż w miarę możliwości zostaną zwiększone patrole policji oraz straży miejskiej, w rejonach placów zabaw, plaż oraz innych miejsc grupowania się młodzieży. Omówiono również zakres współpracy i wspólnych działań Policji między innymi z Państwową Strażą Pożarną, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Strażą Leśną, Strażą Ochrony Kolei.

Mimo zaciętych dyskusji wszystkie ustalenia z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu.