Kierowco uważaj na drodze! - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Kierowco uważaj na drodze!

Data publikacji 14.05.2018

Chwila nieuwagi podczas prowadzenia pojazdu może zakończyć się tragicznie. Pamiętać o tym musi każdy uczestnik ruchu. Nawet niegroźna kolizja powoduje stres i opóźnia nasze dotarcie do celu. To również straty materialne i brak pojazdu na czas jego naprawy. W piątek w ciągu kilku godzin na odcinku drogi krajowej nr 5 przechodzącej przez powiat kościański doszło do czterech kolizji, które spowodowały duże utrudnienia w ruchu.

W miniony piątek, przejazd krajową „piątką” przez powiat kościański dla wielu kierowców wiązał się ze znacznymi opóźnieniami spowodowanymi kolizjami drogowymi. Musimy uzbroić się w cierpliwość. Droga krajowa nr 5 przechodząca przez nasz powiat jest w fazie przebudowy. Remonty ciągną się również poza teren powiatu kościańskiego. Do dwóch kolizji doszło praktycznie na granicy powiatów. Apelujemy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków, które wprowadzają w niektórych miejscach znaczne ograniczenia dopuszczalnej prędkości.

Na kilku odcinkach wprowadzono tymczasowe oznakowanie poziome, którego niektórzy kierowcy nie zauważają. Przypominamy, że żółte linie mają pierwszeństwo przed białymi i nalezy się do nich stosować. Pamiętajmy też o bezpiecznym odstępie między pojazdami. Bezpieczna odległość od poprzedzającego pojazdu może nas uratować w sytuacji, gdy trzeba awaryjnie hamować. Zanim pojedziemy dwujezdniową drogą ekspresową, stosujmy się do nowego oznakowania i bądźmy cierpliwi.