Patrz i słuchaj - bądź bezpieczny - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Patrz i słuchaj - bądź bezpieczny

Data publikacji 19.03.2018

Z niecierpliwością czekamy na wiosnę. Ostatnie prognozy co prawda mówią, że na prawdziwie ciepłe dni przyjdzie nam jeszcze poczekać. Mając jednak na uwadze typowe dla tego czasu uśpienie naszych zmysłów proponujemy wspólnie ze strażakami dość nietypową pobudkę z tego zimowego snu już w najbliższą niedzielę 25 marca. Chętne osoby będą mogły również oddać krew w ramach ogólnopolskiej akcji "SpoKREWnieni służbą"

W niedzielę 25 marca w godz. od 9.00 do 14.00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie, odbędzie się impreza pod nazwą „Patrz i słuchaj – bądź bezpieczny”. Statystyki od dawna wskazują, że zmiana aury  z zimowej na wiosenną charakteryzuje się między innymi zwiększoną ilością wypadków drogowych. Na drogach pojawia więcej pojazdów a kierujący nimi niekoniecznie zauważają, że jest większy ruch, że po drogach „śmigają” jednoślady a piesi wiosennie rozmarzeni, chodzą z głową w chmurach i też nie zawsze zachowują się odpowiedzialnie. Wielu uczestników ruchu drogowego nie bierze pod uwagę skrajnie zmiennych warunków jazdy w ciągu dnia. Po nocy nawierznichnia drogi może myć mokra, a nawet ślisko po nocnych przymrozkach. Słoneczne dni zachęcą do mocniejszego naciśnięscia gazu.  Na te i wiele innych zagrożeń chcą wskazać mundurowi właśnie podczas imprezy. Dla tych co zechcą skorzystać z naszego wspólnego zaproszenia przygotowaliśmy między innymi:

  • możliwość zapoznania się ze sprzętem używanym przez strażaków i policjantów.
  • przybliżenie zasad korzystania z numerów alarmowych;
  • naukę podstawowych zasad udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy;
  • „AUTOCHODZIK” - nauka zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego dla najmłodszych;
  • pokaz ratownictwa drogowego (ok. godz. 13.00 – plac Komendy);
  • „zadymiony namiot”;
  • „Stop – wypalaniu traw”;
  • możliwość  przejażdżki wozem bojowym (dla najmłodszych);
  • happening który będzie miał na celu wyczulenie kierowców i pieszych na wzajemne bezpieczeństwo (na  jednym z pobliskich przejść dla pieszych).

Ci wszyscy , którzy zechcą podzielić się swoją krwią będą mogli to zrobić w krwiobusie Poznańskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który stanie na parkingu przed strażnicą. Tym razem  honorowi krwiodawcy swoim udziałem w akcji będą mogli uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”.

Wierzymy, że w tę przedświąteczną niedzielę dopisze wiosenna pogada i zechcecie Państwo kilka chwil spędzić z nami.  

 

„Patrz i słuchaj – bądź bezpieczny” – organizatorami akcji są:

Starostwo Powiatowe w Kościanie,

Komenda Powiatowa Policji w Kościanie,

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie,

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościanie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kościanie,

Fundacja „Votum”

 

PSP/RN

Pliki do pobrania

  • 2.66 MB