Bezpieczeństwo naszym wspólnym celem - FERIE 2018 - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Bezpieczeństwo naszym wspólnym celem - FERIE 2018

Data publikacji 15.02.2018

Dzięki współpracy kościańskiej Policji z Państwową Strażą Pożarną w Kościanie uczestnicy obozu sportowego w Nowym Dębcu oraz półkolonii w Śmiglu mogli wysłuchać porad i uczestniczyć w zajęciach praktycznych - ratownictwie na lodzie.

W ramach działań profilaktycznych „BEZPIECZNE FERIE 2018” Policja i Straż Pożarna podjęły wspólne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających na terenie naszego powiatu. W dniu 14.02.2018 r. ponad 30 uczestników obozu sportowego w Nowym Dębcu wysłuchało porad jak unikać zagrożeń podczas zimowych zabaw i spędzania wolnego czasu. Dziś również takie zajęcia odbyły się w Śmiglu, w których uczestniczyła 30 osobowa grupa dzieci z półkolonii. Podczas zajęć zwrócono także uwagę na zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Młodzież mogła zobaczyć sprzęt ratowniczy i wziąć udział w zajęciach praktycznych - pokazie ratownictwa wodnego na lodzie.

Wczorajsze spotkanie odbyło się na głównej plaży w Nowym Dębcu, dziś na stawach przy wiatrakach w Śmiglu. Młodzież mogła zobaczyć co dzieje się z człowiekiem, pod którym załamie się lód. Strażacy podczas pokazu przedstawili podstawowe zasady ratownictwa na lodzie. Zaprezentowano również co można zrobić i jak działać w podobnych sytuacjach, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu.

Z pewnością możemy podkreślić, iż wiedza zdobyta poprzez praktykę pozostanie dłużej w pamięci, niż zwykła pogadanka. Młodzież przekonała się również, że pomimo panującego mrozu warstwa lodu była cienka i krucha.

Uczestnicy otrzymali upominki w postaci zakładek do książek z numerami alarmowymi telefonów.