Rozczarowani włamywacze zatrzymani - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Rozczarowani włamywacze zatrzymani

Data publikacji 22.01.2018

W piątek przed południem dwaj mężczyźni w wieku 20 i 28 lat włamali się na zaplecze lokalu gastronomicznego w Krzywiniu. Zostali zatrzymani chwilę później przez policjantów z Posterunku Policji w Krzywiniu na jednej z ulic, gdzie chodzili od sklepu do sklepu, żeby sprzedać zdobyty łup.

Z pomieszczenia magazynowego zabrali cztery skrzynki pustych butelek po piwie. Nie wiadomo, czy nie zauważyli, że łup nie jest zbyt wartościowy, gdyż w chwili zatrzymania starszy mężczyzna miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a młodszy ponad 2,3 promila.

Idących główną ulicą miasta zauważył pracownik okradzionego lokalu przejeżdżający obok. Zawiadomieni policjanci, chwilę po zgłoszeniu w centrum miasta zatrzymali dwóch mężczyzn dźwigających cztery skrzynki z pustymi butelkami po piwie. Sprawcy włamania chodzili od sklepu do sklepu i próbowali sprzedać swój łup. Po zatrzymaniu spędzili noc w Pomieszczeniach Dla Osób Zatrzymanych. Właściciel wycenił wartość skradzionych rzeczy na kwotę 80zł. Straty spowodowane uszkodzeniem drzwi od lokalu wyniosły ponad 1500zł.

Mężczyźni zarzut włamania usłyszeli następnego dnia, po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie. Przyznali się do popełnienia tego przestępstwa.

Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat za to przestępstwo.