Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany dzięki reakcji świadków. - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany dzięki reakcji świadków.

Wczoraj (08.08) w Śmiglu dzięki szybkiej reakcji osób widzących niemoc motocyklisty, zatrzymano kompletnie pijanego 60-letniego mieszkańca gm. Śmigiel, próbującego jechać motocyklem.

Dyżurny odebrał telefon z informacją, że w Śmiglu na ul. Północnej pijany mężczyzna próbuje wsiąść na motocykl. Zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 15:30. Wysłany na miejsce patrol zatrzymał 60-latka, który próbował odjechać motocyklem. Już sama próba ruszenia zakończyła się upadkiem na jezdnię. Świadkowie powstrzymali motocyklistę i wezwali na miejsce policję. Funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej wyszedł ze spotkania zakrapianego alkoholem  Mężczyzna był w takim stanie, że miał trudności z dmuchnięciem w alkotest. Gdy już przeprowadzono badanie trzeźwości, okazało się, że  w wydychanym powietrzu ma ponad 2 promile alkoholu.

Dzięki szybkiej reakcji świadków mieszkaniec gm. Śmigiel nie odjechał motocyklem. Reagujmy, gdy widzimy  nietrzeźwą osobę próbującą prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwy kierowca jest zagrożeniem dla samego siebie i innych użytkowników dróg. W tym przypadku, dzięki czujności świadków nie doszło do tragedii.