O bezpieczeństwie z dziećmi - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

O bezpieczeństwie z dziećmi

Wakacje trwają już ponad tydzień. Mimo, że pogoda za oknem nie nastraja zbyt pozytywnie, to dzieci mają więcej wolnego czasu, spędzając go w różny sposób. Policjanci starają się przestrzegać przed niebezpieczeństwami i przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą.

Część pociech uczestniczy w półkoloniach organizowanych przez szkoły. Inne korzystają z wyjazdów z rodzicami albo pomagają w pracach polowych u rodziny, albo odpoczywają w zaciuszu swojego pokoju. W spotkaniach z dziećmi i młodzieżą biorą udział policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi w swoich rejonach.

W Zespole Szkól nr 4 w Kościanie w spotkaniu profilaktycznym z dziećmi uczęszczającymi na półkolonie wziął udział dzielnicowy. Przypomniał zebranym na sali sportowej o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie wakacji oraz podczas poruszania się rowerem po drodze.

W weekend wzięliśmy udział w otwarciu sezonu letniego w Nowym Dębcu. Rowerzystom przypominaliśmy jak należy poruszać się po drodze, a dzieci miały możliwość wysłuchania rad dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Chętni mogli sprawdzić wyposażenie policyjnego radiowozu.